Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni az olasz nyelvet felsőfokra, ha megvan már a francia, portugál, spanyol C1?

Figyelt kérdés

Viszonylag könnyen megy a nyelvtanulás. Naponta olyan egy órám lenne csak rá, viszont a nyelvtani részt tanár nélkül próbálnám meg elsajátítani.


Azt olvastam máshol, hogy azért annyira nem egyszerű nyelv.



2023. jan. 11. 08:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
De, elég egyszerű. Én angol, német, latin után álltam neki, döbbenetesen könnyen tanulható az olasz. 1 év, ha őszintén élvezed a nyelvtanulást elég. Ha időhiányod van, akkor kb. 1.5 év.
2023. jan. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
szerintem ez ordas kamukérdés! ha valóban lenne 3 felsőfokú nyelvvizsgád rokon nyelvekből, akkor nem a gyakorin érdeklődnél arról, hogyan lehet eljutni felsőfokig,m mert már lenne tanulási rutinod, rálátásod, stratégiád.
2023. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja, ez kb. olyan, hogy az 500 millióm után hogyan szerezzem meg az 501.-et.
2023. jan. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem ordas kamu. Megvan a stratégia és a rutinom a nyelvtanuláshoz általánosságban (írtam is, hogy tanár nélkül oldanám meg a nyelvtant pl.), de ettől még nem merültem bele az olasz nyelvbe, fogalmam nincs, mi lehet nehezebb vagy más benne, mint a többiben.


Mivel korábban több kérdés firtatta, hogy mennyire nehéz az olasz, ezért merészeltem feltenni a kérdést.

2023. jan. 11. 13:02
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja, és nem az a kérdés, "hogyan lehet eljutni felsőfokig", mert azt pontosan tudom, mert van rutinom és stratégiám. :) Az időfaktor volt a kérdés.
2023. jan. 11. 13:05
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

ha hazudsz, legalább ennél dörzsöltebben tedd!


a spanyol rokona az olasznak, ha abból eljutottál volna a felsőfokig, akkor nem lennél ilyen tanácstalan.

az időgazdálkodás terén sem!


ha most vki kérné, mutasd be a hiteles 3 felsőfokú nyelvvizsga-bizonyítványodat, szerintem igen nagy kínban lennél.

2023. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Te tényleg azt gondolod, hogy azzal szórakoztatom magam, hogy valótlan dolgokat írogatok ide?


Spanyol tudás nélkül is tudható, hogy közel áll az olaszhoz. Tudod, portugálból is van nyelvvizsgám, és csak neked ingyen megsúgom: az is közel áll az olaszhoz. :)


Nem tanácstalan vagyok, csupán érdeklődnék azoktól, akik bírják az olasz nyelvet, hogy mik lehetnek a különbségek/nehézségek. Állítólag a kiejtés nem olyan egyszerű. A többit nem tudom, azért kérdeztem itt.


Küldj egy mail címet, és holnap elküldöm neked a nyelvvizsgák képeit. A spanyol Mo.-n van, nem fogom előkerestetni a kedvedért, a többi a melóhelyemen. A portugál meg a két francia felsőfok (általános és szakmai) mellé odateszek még egy német és két angol felsőfokút (egy általános és egy szakmai) is, hogy lásd, mekkora kínban is lennék. :)


Aztán utána leírhatod az eredeti kérdésemre a válaszodat. Mást

ismeretlenül hazugsággal vádolni már nagyon megy neked, azt látom, de vajon a kérdésre van-e érdemi válaszod?

2023. jan. 11. 20:47
 8/13 anonim ***** válasza:

ha neked 3 felsőfokúd lenne, nem a gyakorin kérnél tanácsot, hanem te adnál jó pénzért vagy ingyen másnak nyelvtanulási tanácsot.


szerintem borzasztó kevés ember rendelkezik mo.-n 3 felsőfokúval statisztikailag, tehát neked elméletileg hatalmas versenyelőnyöd, kulturális és tudástőkéd kéne legyen.


ismernél nyelvstratégiai, tanulásmódszertani szakirodalmat, és lenne annyi rutinod, mint ahogy így nincs.

épp ma olvastam egy ember blogját, akinek angol, német, francia felsőfokúja van, és negyed év alatt, vagyis 3 hónap alatt megcsinákla spanyolból is.

ezen a blogon ő adott másoknak tanácsot és írta le a saját nyelvtanulási stratégiáit, forrásmegjelöléssel.


ez hatalmas különbség kettőtök között, és nyilván nem véletlen, hogy fake-nek gondoljuk többen a szöveged.

az a rész biztosan igaz belőle, h. olaszul tanulnál, de a többi...

2023. jan. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na, arra a bloggerre én is kíváncsi lennék, mert én nem vagyok ekkora zseni, és időm sincs ennyit foglalkozni ezzel.


De ha már ennyire fake-nek gondolod a szövegemet, akkor miért nem bizonyosodsz meg róla, hogy kettőnk közül ki beszél a levegőbe? És akkor vígan kiírhatnád ide, hogy mekkora egy hazug f*sz vagyok.


Én felkínáltam a lehetőséget, hogy nem “csak” három, hanem négy nyelvből mutatok neked nyelvvizsgát. Érdekes módon nem kaptál az alkalmon, hogy jól “leleplezd” a fondorlatosan kitalált hazugságomat. :)


Ha nem élsz a kínálkozó alkalommal, akkor miért állítod, hogy azzal töltöm az időmet, hogy hamis dolgokat írogatok ide?

2023. jan. 12. 22:33
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdező nem tartozol sem bizonyítékkal, sem magyarázattal senkinek. Látom elterjedt az a gondolkodásmód, hogy aki több nyelven beszél, az csak zseni lehet. 20 éve tanulok nyelveket, 5-n boldogulok az anyanyelvemen kívül és bár minden következő, aminek hasonló alapjai vannak, mint azoknak, amiket ismerek, könnyebben tanulhatóak, de bizony tanulni kell őket, rendszeresen és következetesen. Nem kismacskák nyalják az arcomra 3 hónap alatt (erőteljes kamuszaga van a dolognak), sok seggelés, gyakorlás, TANULÁS árán lehet ide eljutni. Ez nyitott lenne mindneki számára, aki hajlandó beletenni az időt. És ettől még senki nem lesz a téma szakértője, vagy tanuláskutató vagy akármi. Röhejes az egész komment, nem kell komolyan venni egy troll kötekedését!
2023. jan. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!