Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni a brazilíai portugált ha beszélek spanyolul?

Figyelt kérdés
A spanyolt B2 szinten beszélem

2022. aug. 20. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég szilárd a spanyoltudásod (ezzel arra gondolok, hogy tényleg jól beszéled és nem arra, hogy van egy B2-es nyelvvizsgád belőle, mert sajnos nem feltétlenül jelenti a középszintet a valóságban), akkor relatíve gyorsan el fogsz tudni jutni társalkodó szintre (pár hónap), viszont arra készülj fel, hogy az elején be fog zavarni néha a spanyol. Én az egyetemen katalánul kezdtem tanulni annó és már középszinten beszélem, de az elején nagyon sokszor bekavart a spanyol, mert nyilván azt beszélem folyékonyan, szóval ha nem jutott eszembe egy szó katalánul mondtam helyette spanyolul stb. Mostmár eljutottam odáig, hogy max a töltelékszavak jönnek ilyen automatikusan és nem tudom őket feltétlenül kikerülni.
2022. aug. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyorsan fog menni, viszont tényleg ott a lehetséges keverés. Én is beszélek spanyolul (bár jobban mint te, mert spanyol szakos voltam), de én csak sorozatot nézek brazil portugälul. Màr mindent megërtek (igaz már a harmadik sorozatnál tartok), mert felismerem milyen nyelvtani szerkezet, de aktívan nem igazán tudnám használni. Nyilván ha tanulnám rendesen hozzá a nyelvtant sokkal gyorsabb lenne. (Mielőtt mondod, hogy csak a spanyol miatt értem meg csak részben igaz, segített, de egy csomó kifejezést annyiszor hallottam már portugálul, hogy megmaradt.
2022. aug. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítve még a második válaszom az sem mindegy, hogy milyen szinten akarsz. Nyilvàn nem ugyanannyi idő eljutni b1-re, mint c1-re.
2022. aug. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szellkriszta válasza:
Tényleg nagyon könnyű, legalábbis alapszinten. Sokatmondó a statisztika, hogy a brazilok (portugál anyanyelvvel) alig-alig tanulnak spanyolul az iskolában. Nyilván, mert anélkül is megértik egymást hispanohablantes szomszédaikkal. Fordítva is biztos igaz.
2022. dec. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!