Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni az olasz nyelvet felsőfokra, ha megvan már a francia, portugál, spanyol C1?

Figyelt kérdés

Viszonylag könnyen megy a nyelvtanulás. Naponta olyan egy órám lenne csak rá, viszont a nyelvtani részt tanár nélkül próbálnám meg elsajátítani.


Azt olvastam máshol, hogy azért annyira nem egyszerű nyelv.



2023. jan. 11. 08:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

10 csak annyira vok troll, amennyire saját magadat is annak tartod, az én véleményem ez, amit írtam.

az, h. 5 nyelven elboldogulsz, nem jelenti azt, h. tárgyalóképes vagy! van legalább 5 középfokú nyelvvizsgád?

bocs, egyetemi tanulmányaim alapján írtam azt, h. ez poliglott szint, amire nagyon kevesen képesek.

és óriási különbség van a boldogulok egy nyelven, ill. a beszélek jól egy nyelvet szint között.


igen, ezen a blogon az illető néhány hónap alatt készült fel a nyelvvizsgára, a teljesen kezdőtől a felsőfokig 1 év tanulás után jutott el, de az elhatározás, h. nyelvvizsgát csinál és a vizsga között csak pár hónap telt el.

"Körülbelül 2021 februárja lehetett, amikor elkezdtünk beszélgetni Henivel arról, hogy a május 21-22-i középfokú DELE nyelvvizsgát megpróbálom a Cervantes Intézetnél. Akkor az nagyon korai időpontnak tűnt, viszont az utána lévő másik B2-es nyelvvizsga meg nagyon távolinak. Mindeközben ott volt kiírva a C1-es DELE nyelvvizsga július 8-9-re. Ekkor merült fel bennünk az, hogy igazából ha előbb-utóbb úgyis szeretnék egy C1-es nyelvvizsgát, akkor minek tegyem le közben a B2-eset?


Anno németből 3 hónap volt a B2-es és a C1-es nyelvvizsgám letétele között, és visszagondolva tényleg “értelmetlen” volt elmenni kétszer nyelvvizsgázni."


toucandoit.hu

2023. jan. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"h. 5 nyelven elboldogulsz, nem jelenti azt, h. tárgyalóképes vagy! van legalább 5 középfokú nyelvvizsgád?"

A nyelvtudás és a nyelvvizsga két különböző dolog. Ha külföldön élek, dolgozom vele és beszélek másokkal, az nekem elegendő szint, akármit is tartasz "tárgyalóképesnek".


Ahogy a kérdező, úgy én sem tartozom neked magyarázattal. Piszkálj mást!

2023. jan. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Te tényleg a toucandoit-os csajhoz hasonlítasz engem? Ha nem egy teljesen inkompetens személy lennél a témában, hízna a májam rendesen. :)


Ha egy kicsit is tájékozottabb lettél volna, akkor tudnád, hogy a csaj minor francia szakos volt az egyetemen, tehát éveken át egyetemi szinten foglalkozott a francia nyelvvel. Konkrétan C2-es vizsgája van franciából. Keress rá a yt-on, nagyfiú vagy, biztos menni fog.


Ilyen alappal azért kicsit más spanyolul elkezdeni tanulni, amit mellesleg nem három hónap alatt csinált meg, hanem egy év alatt. Az más kérdés, hogy a vizsgákra 3 hónap alatt készült fel, de nem a nulláról, hanem előtte már 9 hónapig tanult.


Azt se sikerült megtudnod a blogjából, hogy ő amúgy nyelvtanár, ezzel keresi a pénzt, ebből él, vagyis napi szinten gyakorolja a nyelveket.


Na, egy ilyen hátterű emberrel hasonlítasz engem össze, aki soha életében nem járt nyelvszakra, soha nem volt nyelvtanár, teljesen más területen dolgozik és napi max. 1 órát van ideje tanulni, de van szorgalma, kitartása és akaratereje. Na, csak ilyen "apró" különbségek vannak kettőnk között, ami alapján te fake-nek gondolod a kérdésemet.

2023. jan. 13. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!