Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy sikeres B1-es angol...

Egy sikeres B1-es angol nyelvvizsgához, illetve középszintű érettségihez mennyi igeidőt, (és melyeket) kell tudni?

Figyelt kérdés
Köszönöm a segítséget.
2023. jan. 11. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

B1-es nyelvvizsga nem éri meg, nem mész vele semmire, inkább B2-t csinálj. Érettségihez pedig minden igediőt kell tudni, mert vannak nyelvhelyességet mérő feladatok amikhez ezekre szükség van. Az érettségi majdnem nehezebb szerintem, mint egy nyelvvizsga pedig az B1nek van írva, de nyelvvizsgán használhatsz szótárt, érettséginél nem. Amin elég sok minden múlik tapasztalatom szerint.

2023. jan. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Figyelembe véve, hogy a magyar emberek általában nem beszélnek nyelveket, egy B1-es nyelvvizsga is kiemelkedőnek számít. Magyarországon a hétköznapi eladó sem tud általában megszólalni angolul, csak mutogat, ha külföldi vásárló jön. Úgyhogy el kellene felejteni már ezt az érvet, hogy a B1 nem jó semmire. Jó, mivel egy alapfokú nyelvtudást igazol, ami a magyar embereknek általában NINCS.


Természetesen én nem Magyarországon tervezem a jövőmet, de de szerettem volna a B1 szint mellett érvelni. A B2-nek meg nem fogok neki ugrani, mivel annyi önbizalmam nincs. Először legyen előttem egy alapfokú nyelvvizsga, hogy lássam, hol tartok.


Tudomásom szerint a középszintű érettségi B1 szintnek felel meg ezért tettem fel a kérdést ebben a formában.

2023. jan. 11. 19:36
 3/13 A kérdező kommentje:
Meg azért mert le akarok érettségizni, meg nyelvvizsgát is akarok.
2023. jan. 11. 19:37
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Attol fugg, hogy az elado neni hany eves. 40 alatt mar azert beszelnek B1.

De, ha nincs onbizalmad, akkor varj meg te is, mig tobbet tudsz.

Egy nyelvtudas B2-nel kezdodik, ami tarsalgasi szint.

2023. jan. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Legutóbb az interspárban egy 25 év körüli kaszás pasi panaszkodott, hogy miért nem magyarul beszélt hozzá a külföldi vevő. Nem volt ott B1, de talán még csak A1-A2 sem.


Nem várok. Kell egy B1-es nyelvvizsga a kezembe, ami bizonyítja, hogy alapszinten beszélek egy nyelvet. Utána jöhet a B2 szint.


B2-re egyből azok szoktak menni, akik iskolás koruktól nénik-vágják az angolt. Hétköznapi ember ne ugorjon egyből a B2-re, mert csak koppani fog.

2023. jan. 12. 10:51
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Ne tegyél fel kérdést, ha nem tetszik amikor válaszolnak rá. A B1-et akkor sem nézem semmibe, mert ott még beszélni se tudsz. Te is írod itt az igeidőket, hát ennél nem is kell több… Az olyan helyeken ahova kell nyelvtudás ott kivághatod szintén a B1-ed mert szóban fognak veled angolul beszélni hiába van papírod, hogy alapszinten beszélsz. Ez kb. ugyanannyit ér mintha annyit mondasz hogy alapszinten beszélsz angolul, de akkor meg felesleges hozzá a papír. Még egyetemhez sem fogadják el a B1-et, nemhogy majd olyan helyekre ahol napi szinten kell használni. Álom világban élsz. Vagy tanuld meg vagy ne. Vagy fektess bele energiát vagy ne. Fél munka nem munka és ez erre is igaz. Főleg, ha külföldön akarsz dolgozni. B1 szintnél azért többet tűznék ki magamnak, de szerencsére nem vagyunk egyformák…
2023. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A kérdést nem azért tettem fel, mert kioktatást vártam a B1-es nyelvvizsgáról, hanem azért, hogy, megtudjam, mi kell hozzá. Az teljesen mindegy, hogy a nagy nyelvtudók mennyire nézik le a B1 szintet, ez az dolguk.

A B1 egy alapfokú nyelvtudást igazol, ami Magyarországon előny, mert a lakosság alapvetően nem beszél nyelveket. Az meg nem érdekel, hogy egyetemen elfogadják-e vagy sem, mert oda a lakosság kisebb része jár.

Majd ha meglesz a B1 szint, és bizonyítva van, hogy alapfokon megtanultam egy nyelvet, akkor ugrok talán a B2, szintre.

Ennyi.

2023. jan. 19. 03:17
 8/13 A kérdező kommentje:

"Ez kb. ugyanannyit ér mintha annyit mondasz hogy alapszinten beszélsz angolul, de akkor meg felesleges hozzá a papír."


Egyáltalán nem felesleges, hiszen az egy végzettséget igazol.


Egyébként meg a te logikád alapján az összes nyelvvizsga felesleges. Hiszen tudnék neked mutatni olyan embert, aki perfekt német, de papírja nincsen róla. Felesleges a papír, hiszen anélkül is C1-C2 szinten van, bármikor bemutatja a nyelvtudását.


Téma OFF

2023. jan. 19. 03:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Most aztán hallod megmondtad a tutit. Nem tudom tisztába vagy vele, hogy az állásinterjúkon szűrnek ott megakad, hogy van egy c1es nyelvvizsgája erre jó a papír, de ezt bizonyítania kell azzal, hogy egyszercsak letesztelik a tudását valóban c1e vagy nem. Az meg hogy Mo. nem beszélnek nyelveket sztm totál kamu. Ma már minden fiatal beszél alapfokon legalább két idegen nyelvet. Vagyis a jobbik része a társadalomnak aki tanul és nem melegedni jár suliba.

Nem tudom te melyik réteghez tartozol. Lehet 30as vagy aki kicsit el van tévedve azzal kapcsolatban mi a helyzet, de a legtöbb ember beszél angolul valójában szerintem inkább az a ritkább ha valaki egyáltalán nem. Ez manapság azért elég alap, hogy legalább alapfokon megértesd magad.

Mindegy nem kell egyformán gondolkodnunk szerencsére

2023. jan. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"de a legtöbb ember beszél angolul valójában szerintem inkább az a ritkább ha valaki egyáltalán nem."


Ezzel nem értek egyet. A magyar emberek általában nem beszélnek nyelveket. Az idősebbek azért, mert a régi rendszerben éltek, a fiatalabbak meg azért, mert az iskolai nyelvoktás nem tanította meg őket folyékony nyelvhasználatra.


Biztos vagyok abban, hogy 100 magyar emberből kb. 10 lenne az, aki le tudna fordulítani egy oldalt egy idegen nyelvű regényből. A többiek csak magoknának az olyan A1-es szintű szavakkal mint a cat, house, I am. Makogni természetesen lehet, de a makogás nem nyelvtudás.

2023. jan. 23. 00:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!