Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 10ev alatt 4 nyelvből meglehet...

10ev alatt 4 nyelvből meglehet csinálni a felsőfokú nyelvvizsgat ?

Figyelt kérdés

2023. jan. 12. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha már most is anyanyelvi szinted beszéled mindet, akkor akár már most is.

Egyébként meg attól függ, tanulsz-e még, dolgozol-e, stb. Van-e rá egyáltalán időd mert ha tanulsz akkor millió más dologgal is foglalkozni kell közben.

Talán nem lehetetlen ha már volt hozzájuk közöd, teljesen nulláról szerintem esélytelen még 10 év alatt sem.

2023. jan. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, melyik 4 nyelv, milyen szintről, és ki akarja megcsinálni és melyik nyelvvizsgát? :D Szóval jah, igen. Meg nem. Attól függ.
2023. jan. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

És hogy állunk a Minek?-kel?

Ez átlagosan nyelvenként 2,5 évet jelent. Ahhoz, hogy egy nyelvből felsőfokút szerezz, rengeteget kell vele foglalkoznod, az alatt a 2,5 év alatt valóban csak az adott nyelvvel kell foglalkoznod. Akkor viszont nem marad időd szinten tartani az előzőleg megtanult nyelveket, így bár végül lehet, hogy lesz 10 év múlva négy papírod C1-ről, valós C1 szintű tudásod már szinte biztos nem lesz mögöttük mind a négy nyelvből. Akkor meg minek a papír?

2023. jan. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Azért nem mindegy, hogy japán, mandarin, ógörög és arab, vagy eszperantó, lóvári, meg mondjuk egy angol és egy olasz.
2023. jan. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez elég sok mindentől függ... a teljesség igénye nélkül:

milyen szinten állsz belőle, mennyire vagy kitartó, szorgalmas, eltökélt, mennyire tudsz egyedül tanulni vagy épp mennyire van jó tanárod, mennyire tanulsz gyorsan és jól, mennyire maradnak meg a megtanultak, mennyire tudsz alaposan és napi szinten tanulni, gyakorolni, milyen módszerrel tanulsz.

2023. jan. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Nem tudom, nekem egyet se sikerult :D
2023. jan. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha mind a 4 nyelvből a nullán állsz jelenleg, akkor ez azért eléggé húzós. Mármint, akkor az tényleg 2,5 év nyelvenként, viszont ez így semmit sem jelent, mert nem tudjuk, hogy mennyi időd lenne napi szinten a nyelvet tanulni. Meg nyilván az sem mindegy, hogy még is mely nyelvekről van szó.
2023. jan. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

ezt a kérdést nem először teszed fel., kicsit btegesnek tűnik nekem.

talán először egy nyelvből legyen vizsgád, és ne rögtön négyet akarj.


ilyen teljesítményre amúgy szinte csak a nyelvzseni poliglottok képesek, szval sztem nem, ha eddig nem tudtál még semmit letenni az asztalra.

2023. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
meg lehet, nyilván nem könnyű
2023. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Ha mind a 4-ből nulláról indulsz akkor szerintem nem. De még ha nem is teljesen nulláról akkor is necces...
2023. jan. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!