Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire gyakori, hogy valakin...

Mennyire gyakori, hogy valakinek 3 nyelvből legyen felsőfokú nyelvvizsgája?

Figyelt kérdés
A tesómnak angolból, németből és spanyolból van felsőfokú nyelvvizsgája, a barátnőm viszont azt mondta erre, hogy szerinte tök gyakori, csak nem ismerem azokat az embereket. Én személyesen egyet sem ismerek a tesómon kívül. Tényleg gyakori vagy csak féltékeny rá? Neki semmiből sincsen nyelvvizsgája.

2021. szept. 24. 13:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem feltétlenül gyakori, mert sokan akik felső fokon beszélek a nyelvet nem is mindig mennek nyelvvizsgázni. Magyarországon meg olyan szintű az egynyelvűség, hogy sokan még angolul sem tudnak nemhogy máshogy. Viszont nyelvvizsga és nyelvvizsga között is van különbség: Egy BME spanyol C1 kb egy nagyon gyenge DELE B2-nek talán megfelel és ez összességében igaz a magyarországi nyelvvizsgákra: Alacsony szintűek és nem igazán mutatják az ember valós tudását.
2021. szept. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
A barátnőd lehet, hogy féltékeny. Egyébként a felsőfokú nyelvvizsga nem azt jelenti, hogy perfekten beszél az ember (nekem is van 2), csak viszonylag széles körben értelmesen ki tudja magát fejezni. Három szerintem nem gyakori, de még nem a hasraesős szint.
2021. szept. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Itt, a Gyakorin ez mindennapos, hiszen itt mindenki arra veri a nyálát, hogy 194 az IQ-ja, és rajzfilmeket nézve tanult meg magától japánul.


Valóság...idehaza már az 1 VALÓDI, azaz tényleges tudást is birtokló, 1 vizsgás személy is ritka. Olyanokat bekamuznak maguknak...hát még a felvételiknél, hogy el sem hinnéd.

Legutóbbi példa: A srác baromi jól beszélt németül, de írni meg olvasni nem tudott, mert mint kiderült, olyan munkakörben dolgozott évekig Ausztriában, ahol egy sort nem kellett leírnia, vagy felolvasnia. A vizsgán meg átcsúszott.

A 3 nyelvből alap/konyhanyelv már reálisabb, de az sem soknak.

2021. szept. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán nem gyakori.
2021. szept. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
Nekem 1 felső, 2 közép van, még az előző rendszerből. Több kollégám volt, akinek volt 3 felsője, olyan is, akinek 2 felső, 2 közép. (Szerintem ez többet ér, mint 3 felső).
2021. szept. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
szerintem baromi ritka, én annak képzelem.
2021. szept. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Ritka

Aki a nyelvekre tette fel az életét annak van ennyi, a többieknek nincs. Persze lehetnek olyan nyelvvizsgák, hogy felkészül valaki egy félére és letesz egy emeltet, de a valóságban c1-2 szint azért baromi magas ha ilyen szinten kell eltársalogni egy vagy levelet írni egy anyanyelvi szintű egyén felé.


Ha te csak nyelvekkel foglalkozol és mindegyik tip top akkor nagyon max 3 az ami így mehet. Elgagyogni el lehet többön, de 3 nyelvet is ilyen szinten fenntartani baromi nehéz, tekintve, hogy az asztal szótól el kellene jutni a vesedialízisig 3x:)

2021. szept. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem gyakori, leginkább a felsőoktatásból ismerek ilyen embereket (nyelvészek, esetleg egy-két természettudós).

Csak azért, hogy legyen egy kis elképzelésünk a tényleges statisztikáról, abba gondoljunk bele, hogy sokan mennyire örültek a nyelvvizsga-amnesztiának (olyan emberek kerültek elő, akik akár 20-25 éve be se tették a lábukat az egyetem területére). És nekik egy középfokú kellett volna csak, nem pedig kettőnél több felsőfokú.

2021. szept. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

Vidéki vagyok, a közeli városban van egy német kétnyelvű oktatási intézmény (óvodától gimnáziumig)

Érettségire megszerzik a C1 nyelvvizsgát németből, sokan angolból is le tudják tenni a felsőfokú nyelvvizsgát vagy legalábbis közel vannak hozzá. 3. nyelv már nincs kötelezően.

Pár tanulóról hallottam, aki ezek mellé bevállalták magánúton a spanyolt vagy az olaszt, minimum középfokig eljutottak érettségire, aztán gondolom folytatták tovább ha volt kedvük az egyetemen.


Vagy olyan, aki határon kívül született és ott tanulta a (szerb, román, szlovák, ukrán, szlovén, horvát nyelvet) esetleg más nemzetiségű az egyik szülő, azoknál el tudom képzelni, hogy az iskolai 2 mellé tud egy 3. nyelvet is.


Van ismerősöm aki már az egyetemet is Olaszországban fejezte be, ő német-angol-olasz nyelveken túl franciául is beszél, utóbbit “csak” középszinten elmondása szerint, a többit folyékonyan és C1 megvan neki, de nem foglalkozik a szintekkel :)


Unokahugom Németországban kezdte az általánost, gimnázium végére folyékonyan beszélt németül, angolul, franciául és olaszul is. Nyelvvizsgát ugyan még nem tett, de biztos menne neki.

Ez külföld, egy egyszerű, normál gimnázium, átlagos képességű gyerekkel.. voltak külföldi cserediákok a suliban, ő is akart menni csak a covid közbeszólt és nem utazhatott :/ szóval rendesen gyakorolták a nyelvet, nem csak magnóról és könyvből.


Én is irigylem jó értelemben akinek sikerült :) nekem is elég lenne 1 db C1 is a 2 db B2 helyett

Tudj egyet, de azt rendesen… :/

2021. szept. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Nekem latin szakos diploma mellett amgol, német és orosz nyelvekből van felsófokú nyelvvizsgám.
2021. szept. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!