Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik szó illik ide angolban?...

Melyik szó illik ide angolban? “I can’t think of a context … I’d use this word”

Figyelt kérdés

- where

- when

- wherein

- in which


Szerintem mindegyik helyes nyelvtanilag, vagyis a where / when közül lehet csak az egyik.


2023. jan. 13. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem where, de várjál meg másokat is lehet okosabbak
2023. jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Számomra a when az értelemesebb, és az akad a nyelvemre
2023. jan. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg az "in which"-re van a legtöbb találat, és a "wherein"-re egy sem. Biztos, hogy a helyes válasz kell, és nem helytelen? (Egyszer jártam úgy teszttöltögetés közben, hogy egyre jobban kétségbeestem. Ne már, ez is jó meg az is jó, hülyék ezek? Aztán megnéztem újra a feladatot. Válaszd ki a nem odaillőt. Kösz. Azóta a feladatot elolvasom... többnyire :D)
2023. jan. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem "in which"
2023. jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A wherein az hasonló mint az in which
2023. jan. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából bármennyi helyes lehet. ELVILEG a wherein ugyanaz, mint az in which, bár kicsit shakespeare-i a hangzása. A when, where amiről nem tudom, valahogy a where tetszik, rákerestem angolul is, de elég zavaros az egész.
2023. jan. 13. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!