Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan angol könyvet/filmet...

Van olyan angol könyvet/filmet/sorozatot amit kezdőként tudok olvasni/nézni és fejlődök belőle?

Figyelt kérdés
Nem tankönyvekre gondolok hanem rendes "mese" könyvekre mint pl: Tom Sawyer. Neketek van olyan könyv/film/sorozat ami nagyon bejött és segített az angol tanulásban?

2023. jan. 13. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

"Neketek van olyan könyv/film/sorozat ami nagyon bejött és segített az angol tanulásban?"

Van, de akkor már haladó voltam és azt eredetiben olvastam, néztem, és hogy mi volt az, az mindegy, mert lehet, hogy neked egész más jön be.


Egyelőre ilyeneket olvass, és lehetőleg hallgasd is közben, úgy még hatásosabb:

https://www.youtube.com/watch?v=YnwMM8ukO8k&list=PLXdsxEHWaI..

2023. jan. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Ja, hát nekem kettő szerző volt az indítórakéta, az egyik Dick Francis, mert ő mindig lovas környezetbe helyezi a bűnügyi történeteit, a lovakat meg kedvelem, a másik meg Alistair Maclean, mert kellemes kalandregényeket ír, és még ráadásul k* jó nyelvezetük is van. Egyszerű mese, ami nem igényel agyi erőfeszítést, az vagy nincs, vagy nem hasznos semennyire sem.
2023. jan. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Könyvekből a peguin readers vagy a Oxford bookworm-ot tudom ajánlani

Sorozatoknál vagy meséket nézel vagy sit com a hatásos amúgy van egy kifejezetten angol tanulók készült sorozat én végig néztem a neve extr@ az egész részt megtalálod youtube-on

2023. jan. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az vált be, hogy olyat nézek és olvasok, ami őszintén és nagyon mélyen érdekel. Nem volt érdekes a szintje, ha tényleg nagyon érdekel, hogy mi van, akkor addig küzdesz, amíg meg nem érted. Szóval nem egy átlagos, akárki által ajánlott könyvet vagy filmet ajánlok neked, hanem hogy tölts el akár több napot is azzal, hogy megtaláld azt a témát és azt az 1-2 darabot, ami konkrétan eszméletlenül bejön! Engem ez juttatott el a sulis 2-esemtől és a bukás széléről a középfokú nyelvvizsgáig. Akard nagyon az infót! ;)
2023. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Lost című sorozat nagyon bejött. Szépen, érthetően beszélnek benne angolul.
2023. jan. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Egy senki._. válasza:
2023. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!