Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angolul nézzek sorozatokat...

Ha angolul nézzek sorozatokat szókincs fejlesztési célal azt erdemesebb angol felirattal nezni?

Figyelt kérdés
Ugy vettem eszre hba netflixen/hbo maxon sajnos a magyar felirat nem mindig ugyanaz mint amit mondanak angolul...
2022. jún. 18. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Magyar felirattal nem lesz jobb az angol szókincsed!

Nézd angol felirattal (vagy felirat nélkül - és csak akkor kapcsold be, ha konkrétan nem értesz pár szót), ha meg akarod keresni a jelentését, akkor egy online szótárral meg tudod nézni. De a legtöbb esetben nem kell minden szót külön-külön megnézni, általában rövid idö alatt az összefüggésekböl kiderül az értelme, és így jobban meg is lehet jegyezni.

2022. jún. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 neincat ***** válasza:
100%
igen, angol szinkron, angol felirat, ha nem értesz valamit megállítod google fordító és leírod a rész végén meg átismétled.
2022. jún. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én google fordító helyett a deepl-t ajánlom. Sokkal jobban fordít.


Én tanultam filmfeliratozást, és nyilván nem lehet ugyanaz, mert bele kell férnie 40 karakterbe. Szinkronnál pedig figyelni kell a szájmozgásra.


Én kétféleképpen szoktam nézni: ha kimondottan szókincsfejlesztés a cél, akkor angol felirattal, ha az a cél, hogy a hallás utáni értésem javuljon, akkor pedig felirat nélkül. És itt sem mindegy mit, mivel ha semmit sem ért az ember a filmből, annak semmi értelme. Olyat érdemes (felirattal is), amit nagyjából értesz, de vannak benne új dolgok is.

2022. jún. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Deepl:


Select source languageHungarian


Debrecen


Translation results


Select target language

English


Debrecen

Alternatives:

Budapest


:)))


Viccesek ezek a fordítók, de köszi az ötletet, majd nézegetem, a gugli már unalmas. :)

2022. jún. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, ha eszembe jut az oldal neve, leírom.

Szóval több mint 10 éve használtam egy oldalt, ahol régi filmek voltak. Ilyen Apádra ütök, meg hasonlók. (szerzői jogok miatt, gondolom)

Lehetett nézni angolul, angol felirattal, de ha nem értettél egy szót, arra kattintva megállt a videó, és megjelent a szó definíciója.

A film végén a szavakat, amikre kattintottál, felsorolta, és ha akartál, lehetett a szavakkal játszani, akasztófa, és más hasonló játékokat, amelyek segítenek tanulni.

Bakfitty, tök jó oldal volt, és nem jut eszembe.

2022. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!