Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol, Svéd vagy Német?

Spanyol, Svéd vagy Német?

Figyelt kérdés

Szeretném majd a jövőben elhagyni az országot kalandvágyból és nem tudom, hogy melyik nyelv mellett döntsek. Jelenleg csak angolul tudok (a magyart kivéve persze).

1. Spanyolt azért gondolom, mert egész Dél-Amerika beszéli és Chile vagy Argentína néha megmozgatja a fantáziám valamiért, bár tudom hogy nem különböznek Magyarországtól életszínvonalban, sőt sok dologban rosszabbak is.

2. Svéd az csak azért, mert Svédország szociáldemokrata berendezkedése nagyon tetszik és egy jó pár internetes svéd játszós haverom van már jó pár éve és ha Svédországban próbálnék szerencsét akkor szívesen kisegítenének irányba igazítani.

3. A német hasonlóan a spanyolhoz, Közép-Európa nagy része beszéli, Ausztria, Svájc, Németország, Liechtenstein, stb. Itthon pedig sok magasan fizető IT munkához már elengedhetetlen (pl. Aldiban elvárás a munkáltatóknak).

Mindhárom nyelv tetszik, viszont egyszerre csak egyet szeretnék tanulni. Mit mondtok, melyiket kéne és miért?



2023. jan. 19. 21:48
A kérdező szavazást indított:
Spanyol
Svéd
Német
21 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:

Emellett még hozzáadnám, hogy középiskolában 4 évig tanultam spanyolt de nem érdekelt, kettesekkel átvészeltem és el is felejtettem mindent, mert nem használtam.

A svéd pedig nem csak Svédországba lenne jó svéd ismerőseim szerint, mert Norvégiában is megértenék 80%-át amit mondok és egy +15% erőbefektetéssel norvégot is megtanulom vele együtt, +20% befektetéssel meg a dánt is.

2023. jan. 19. 22:00
 2/5 anonim ***** válasza:

Norvég,

Megérthető a svéd, dán is vele

2023. jan. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Német első helyen

Második spanyol.

Jelenleg az Európai Unióban élsz te is. Itt kell jelenleg megélni, dolgozni. Ahogy te is írtad sok német cég leányvállalata van itt. Sok európai országban beszélik. Ha van kapacitásod két nyelvre és mindkettő tetszik akkor először legyen a német és utána a spanyol. Spanyolnak is van nagy értéke a piacon. Sok ember beszéli a világban, de Magyarország sereghajtó idegen nyelv beszélés terén. Ez hogy te tudsz ez csak értéket képvisel. És itt az angol és a német a leginkább alap nyelv, mert ezeket minden általános és középiskolában oktatnak. Spanyolt már nem és az meg pont amiatt érték, hogy nem beszélik annyian itthon.

2023. jan. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És az Eu-ba Skandinávia is beletartozik, nem Mo a kiindulópont, amihez mindent viszonyítani kell
2023. jan. 20. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2 és 4 voltam, én Skandináviát támogatnám, a svéd a legkönnyebb, de tényleg a norvég az amivel könnyű a dán és a svéd, ők nehezebben értik egymást engem csak a klíma riaszt el:) Férjem svéd, nagyon hamar megtanultam, norvég még ok, de dán olyan ufó kissé, mikor belekezdtem voltak az elején problémák:) alapokban, ok értem-svéd, kevésbé- norvég, nézek segítségért, na az volt a dán Hozzátenném nem ott lakunk) ketten együtt 8 nyelven beszélünk, férjemnél épp az olasz a menő, nálam épp a spanyol

de nyilván nem javaslom a leírtak alapján

2023. jan. 20. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!