Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés

Már 7 éve tanulok németet, jövőre fogok nyelvvizsgázni középfokon. Angolt idén kezdtem, de nem igazán szeretem, számomra logikátlanok a rövidítések, a kiejtés, stb. A német áll közel hozzám, ezért azt szeretném tovább tanulni és mellé egy olyan nyelvet, ami jobban érdekel, az angolt meg megtanulnám iskolán kívül. Melyik nyelvet válasszam második(vagyis harmadik) idegen nyelvnek?

A lehetőségek: orosz, spanyol, olasz. Oroszul régen meg akartam tanulni, amikor főleg orosz zenét hallgattam, de az, hogy a ciril abc-t is meg kéne tanulni, kicsit visszatart. Az olaszt azért tanulnám, mert olasz a kedvenc zenekarom, de nem tudom, hogy bárhol is hasznosítani tudnám-e majd. A spanyol csak simán érdekel, és azt elég sok helyen beszélik is.

Távolabbi tervem, hogy hol szeretnék élni, dolgozni, nem nagyon van még.



2022. aug. 8. 13:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát sztem akkor motiváció alapján válassz. Ezek alapján talán a spanyollal mennél a legtöbbre.
2022. aug. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
91%
Szerintem a spanyol lenne a legjobb.
2022. aug. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
67%
aranyos vagy :D szerintem azért ne tanulj nyelvet mert tetszik 1-2 zene. az orosz még hasznos lenne, de csak akkor tanuld hogyha élvezed és érdekel, máskülönben soha nem fog berögzülni. a listádon nincsen fennt, de még a francia is egy nagyon jó nyelv, mai világban egyre többen beszélik.
2022. aug. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, franciát is tudnék tanulni, azt kifelejtettem.
2022. aug. 8. 14:43
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Az a helyzet, hogy angol és német mellett már kb. teljesen mindegy, hogy mit választasz. Akkor már lehet, hogy jobban jársz valami skandináv nyelvvel, ha szereted a németet. Svéd? A német miatt könnyebben fog menni, mint bármelyik más nyelv.
2022. aug. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

5: felteszem a gimiben nem oktatnak svédet :)

Angolul meg kell tanulni sajnos, emiatt én azt mondom tanuld azt. Az olasz és a spanyol könnyebb mint a francia és az orosz.

2022. aug. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én magam részéről az olaszt választanám ha tudnám hogy fogom is használni. Így viszont mindegy mivel nem tudod előre mit akarsz.
2022. aug. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Egyiket sem. Aki nem tud angolul C1-es szinten, az kb. halott ember. Soha nem fogod "iskolán kívül" megtanulni, felejtsd el. Tedd össze a két kezedet, és adj hálát, hogy tudsz németül, és kezdj el turbócsiga módon angolul tanulni, iskolában, magántanárral, tanfolyamokon, mindenhogy. Életbevágóan fontos, hogy folyékonyan beszélj angolul.


A mi korunkban ('80-as, '90-es évek...) még kurázsinak számított, hogy ki hány nyelven beszél. Más idők voltak. Ezzel lehetett flesselni. Ma már azzal lehet flesselni, ha valaki angolul és németül hibátlanul és folyékonyan beszél. Mást neveznek ma nyelvtudásnak, mint amit a szüleid, nagyszüleid annak hívtak. Mi még örültünk, ha valahogy eldadogtunk pár mondatot. Ma már szabatosan, folyékonyan, hiba nélkül kell beszélni mindenféle kontextusban.


Semmi értelme nincs, sőt, óriási hiba lenne további nyelveken tanulgatni, amíg az angolt nem beszéled full folyékonyan.


(Egyébként még a francia egy hasznos nyelv, de nem az angol rovására. Az olasz, spanyol felejtősek, soha nem fogod használni, semmire nem jó, és aki olasz meg spanyollal valaha dolgod lesz, azok beszélnek angolul.)

2022. aug. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

#8 ritka nagy baromságokat hordtál össze.


Mégis az olaszok, a spanyolok vagy a franciák hol beszélnek angolul? Ahol kötelezően elő van írva például vendéglátás vagy nagy vállalatoknál viszont az átlag nem vagy nagyon rosszul beszél angolul. Nem Svédország ahol a lakosságnak több mint a fele beszél angolul.


Ha céltalanul tanulja akkor nem fogja hasznát venni egyiknek sem, azonban ezek a nyelvek ha a célországba akarsz menni úgy van értelme.


A némettel sem mész semmire csupán ez az ország az összeszerelő üzeme nekik ezért tűnik fontosnak...

2022. aug. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

9. "A némettel sem mész semmire"


Ezzel kb mindent elmondtál a véleményed súlyáról.


Én is tudok olaszul, nem volt jó semmire. A spanyolosok ugyanezt mondják, teljesen használhatatlan nyelv, felesleges időpocsékolás.

2022. aug. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!