Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni folyékonyan angolul, milyen módszereket javasoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nemrég terveztem el, hogy miután befejeztem a tanulmányaimat, az USA-ba szeretnék költözni. Van egy alap angol tudásom, amit felszedtem az évek során, egyszerű hétköznapi beszélgetéseket le tudnék bonyolítani és valamennyire meg tudnám értetni magam, de a gond az, hogy komolyabb szituációk lebonyolítására ezzel a tudással még nem lennék alkalmas, továbbá rendkívül nehezemre esik a beszéd, amikor meg kell szólalnom, egyszerűen nem jutnak eszembe a megfelelő szavak és csak később jövök rá, hogy ezt hogy kellett volna mondani. Emellett még ott van, hogy aki gyorsan beszél, valami háttérzaj elnyomja a hangját, vagy nem éppen tisztán és irodalmian beszél, akkor örülök, ha néhány szót megértek abból, amit mond. A nyeltani pontatlanságot pedig csak nagyon mellékesen tenném hozzá, mert az nem mindig jelent akkora gondot, max ha az igeidőkben kell ugrándozni. Erre a problémára szeretnék valami megoldást. Több angol iskolában is voltam régebben, több tanárom is volt, de ezek a problémák nem nagyon oldódnak meg. Aki esetleg járt hasonló cipőben és sikerült túl lendülnie ezeken a hibákon, nyugodtan leírhatja, mi segített neki.

2023. jan. 23. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

Nem kell ennyire túlgondolnod a témát mivel


"nemrég terveztem el, hogy miután befejeztem a tanulmányaimat, az USA-ba szeretnék költözni"


az USA-ban olyan szigorú lett a bevándorlási törvény, gyakorlatilag lehetetlen letelepedni. Jó hír viszont hogy úgysem vennéd a hasznát a folyékony angolnak mivel le sem telepedhetsz, szóval meg sem kell tanulnod angolul.

2023. jan. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tanulási módszerekre voltam kiváncsi, nem a letelepedés nehézségére. Azt majd talán ha egy másik kérdésben felteszem, ott megvitathatjuk. Egyébként meg ki lehet jutni. A mai napig mennek még ki Magyarországról.
2023. jan. 24. 08:27
 3/11 anonim ***** válasza:
13%

Egyetértek az #1 válaszolóval. Az USA-ba borzasztó nehéz olyan vízumot szerezni, amellyel munkát is vállalhatsz. Még ha rokonaid élnek ott, akkor is. Én tudok olyan esetről is, hogy amerikai állampolgár a saját, nem amerikai házastársának nem tudott munkavállalási engedélyt szerezni. Turista- vagy tanulói vízummal tilos a munkavállalás, s ha elkapnak, hogy illegálisan dolgozol, kitoloncolnak az országból. Lehet itthonról munkavállalási lehetőséget adó ún. "zöld kártyára" pályázni minden évben egyszer sorshúzásos alapon, de a pályázók 1%-a sem kapja meg, és 1200 dollárba kerül pályázni!


Ha angol nyelvterületre szeretnél kijutni és fiatal diplomás vagy, Ausztrália sokkal inkább ajánlható. Ott egy előre megadott pontrendszer alapján viszonylag egyszerűen hozzájuthatsz 2 éves munkavállalást biztosító vízumhoz. Ugyanakkor azt senki nem garantálja, hogy kapsz is majd munkát, anélkül viszont gyorsan felkopik az állad és jöhetsz haza. Az ottani munkaerőpiacon ugyanis hátrányban leszel a született ausztrálokkal. Szóval nem egyszerű az sem.

2023. jan. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Lehet, hogy nagyobb lenne az esélyed, ha nem te akarnál az USA polgára lenni, hanem az USA akarná, hogy a polgára légy. Még nem soroltad fel a tudományos fokozataidat, és az iparban általad menedzselt forradalmian új űrkutatási, haditechnikai, stb. témáidat.
2023. jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Több angol iskolában is voltam régebben"

Ezt hogy érted?

2023. jan. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Miért kell kötözködni? Mehetne Angliába is. Nem a kérdésre válaszoltatok. Ment a piros..
2023. jan. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Huddersfield válasza:
80%

Kedves kerdezo,


En ugy talaltam hogy a kezdetekben a kedvenc filmeimet angol nyelven magyar felirattal neztem (kb 30 filmet/sorozat reszt egy heten - diakkent nem sok mindent tudtam csinalni).


Kesobb mikor mar a szovegertessel nem volt gondom angol felirattal neztem a filmeket hogy ha ne adja isten valamit nem ertettem meg akkor tudtam olvasni. Netflix /amazon prime / paramount tv etc kivalo erre.


Kozben pedig irogattam a szavakat ki amiket nem ismertem. Igy sikerult kezdobol olyan szintre hozni a hallgatas /szovegertest hogy nem volt gondom.


Amikor mar ugy ereztem hogy volt elegendo szokincsem, elkezdtem keresni az alkalmakat amikor angoluk tudtam beszelni. Sokaig igen szegyenlos voltam, feltem hogy hibat kovetek el, de egy ido utan sikerult athidalni azt az erzest es megtanulni a nyelvet rendesen.

2023. jan. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos, 16 évet húztam le Angliában és írországban. Középfokkal mentem ki, két év múlva nemzetközi felsőfokúztam 2 hét laza felkészülés után (IELTS). Ekkor már azt hittem tudok angolul. Egész addig, míg elkezdtem dolgozni egy telefonos ügyfélszolgálaton (persze angolul), ahol aztán rájöttem hogy nyeretlen tacskó vagyok nyelvi téren! De aztán tényleg belemelegedtem a dologba és most már valóban elég jól megy a nyelv. De..! Még most is nehézséget tud okozni olykor pl a kocsmában (jó nagy háttérzaj, natív emberek egymás közt "teljes sebességgel" és különböző kiejtéssel beszélgetnek politikáról, sportról, mindenféléről, röpködnek a poénok, megy a szleng stb), hogy úgymond "tartsam a konverzáció tempóját" és hozzá is tudjak szólni a dologhoz. Persze lehet h az én hallásom amúgy sem jó, párom szerint pl süket vagyok. :D


Mindezt csak azért írom le, hogy ne legyenek túl nagy elvárásaid magaddal szemben. Egy bizonyos szint felett (és sztem te már elérted azt a szintet, abból amit írsz) nincs értelme nem nyelvi környezetben erőlködni, mert nem fogsz igazán fejlődni. Szedd össze magad és - ha tudod - ugord meg! Vegyél repjegyet és hajrá! Segít persze ha mondjuk van egy amerikai barátnőd/barátod, ami viszont gyorsan lesz, ha már ott vagy. De az a lényeg, hogy ne totojázz. Ha még nem tudod magad "indítani" akkor keress olyan helyeket (kocsma a legjobb) ahol sok külföldi van és bratyizz velük! Talán vannak ilyen turistás helyek a belvárosban, ahol érdemes megpróbálni. Majd meglátod, olyan lesz minte egy booster, beindítja a rakétákat! ;)

2023. nov. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"párom szerint pl süket vagyok"

Ő magyar vagy angol anyanyelvű? :)

2023. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Magyar! :)
2023. nov. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!