Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent és mikor használjuk?

Mit jelent és mikor használjuk?

Figyelt kérdés

We have been travelling for days.


Have been

Had been mikor használjuk és mit jelent ?



2023. jan. 25. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon leegyszerűsítve: a Present Continuous (PrC) ill. a Past Continuous (PC) kiegészítése azzal, hogy a cselekvés mennyi ideje tart, hiszen a PrC és a PC csak azt tudja kifejezni, hogy valami most van folyamatban (PrC) vagy a múlt egy adott pillanatában volt folyamatban (PC), azt nem, hogy mennyi ideje tart. Ehhez mindig Perfect igeidő kell az angolban.


Ennek megfelelően ezek az igeidők Present Perfect Continuous (PrPC) ill. Past Perfect Continuous (PPC) néven ismertek. Képzésükben a létige kerül Perfect alakba:

am/is/are (PrC) -> have/has been (PrPC),

was/were (PC) -> had been (PPC).

A főige persze továbbra is ing-alakban marad, pl.:

She is sleeping (PrC) 'Alszik.' -> She has been sleeping for 12 hours (PrPC) '12 órája alszik.'

She was sleeping when I got home (PC) 'Aludt, amikor hazaértem.' -> She had been sleeping for 12 hours when I got home (PPC) 'Már 12 órája aludt, amikor hazaértem.'

2023. jan. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

We've been travelling for days (és még mindig úton vagyunk).

We'd been travelling for days when we arrived in London. (Tehát már véget ért az egész, a múltban történt.)

2023. jan. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

We've

We'd mit jelent rövidítest nem értem sorry :)

2023. jan. 25. 12:27
 4/4 anonim ***** válasza:

We've = We have

We'd = We had (lehetne We would is, de most nem arról beszélünk)

2023. jan. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!