Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 400 szót hogyan lehet a...

400 szót hogyan lehet a leghatékonyabban megtanulni pár nap alatt?

Figyelt kérdés
Pénteken lett feladva, keddre kell megtanulni. Van esetleg valami hatékony tanulási módszer?

2023. jan. 28. 17:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szókártyákkal (Quizlet, Anki, vagy akár papíron)
2023. jan. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
A Quizletet én is ajánlom. El fog tartani egy darabig, amíg az összes szót beleírogatod, de igazából azzal is tanulsz, utána meg gyakorolhatsz vele, ameddig csak akarsz.
2023. jan. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%
Én a papíros szókártyákat támogatom, mert ott ki tudod venni a pakliból, amit már tudsz, meg úgy kevergeted ahogy akarod. Én azt szoktam félretenni, amit 3x egymás után jól megválaszolok. Utána már csak egyszer futom át a számonkérés előtt.
2023. jan. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
69%
#3 A Quizlet nem kérdez rá arra újra, amit elégszer helyesen megválaszoltál már.
2023. jan. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
66%
A szókártyás dolog azoknak jó, akik tudnak magolni. Nekem az sose vált be, csak az, ha szövegben tanultam a szavakat. Ha te se tudsz magolni, akkor inkább írj magadtól mondatokat a szavakat felhasználva. Így hosszabb távon megmaradnak a szavak és kreatívabb is.
2023. jan. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
55%

"400 szót ... Pénteken lett feladva, keddre kell megtanulni."

Vagy inkább pénteken hangzott el, hogy keddre át kell ismételni, miután már kb. mind a 400-at korábban is meg kellett (volna) tanulni...

2023. jan. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
19%

400 szót pár nap alatt? Jó lassú felfogásod lehet...


Kétszer átolvasod és megjegyzed, ennyi

2023. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Én kisebb csoportokra bontanám, mondjuk elosztanám 3 napra a 400-at, tehát akkor kb. 134 jutna egy napra, aztán azt a 134-et beosztanám kb. 10 db szókártyára/nap és így egyszerre csak mindig egy kisebb adaggal foglalkoznék és ami már jól megy, azt a pakli végére sorolnám és ha újra előjön, és megy, akkor kikerülne a pakliból az ismétlők közé, aztán kedd reggel újra átvenném az egészet.


A lényeg az, hogy a nagy egészet kisebb egységekre bontanám és úgy már nem is stresszelne a nagy mennyiség, mert mindig csak egy kis adaggal foglalkoznék és a végére mindet feldolgoznám.

2023. jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
20%

“ Pénteken lett feladva, keddre kell megtanulni.”


Ugye, ezt te sem hiszed el, kérdezô?

2023. jan. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

De elhiszem.

egy eros suliba, mindem nap dogak stb szerintem annyira nem meglepo

2023. jan. 29. 00:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!