Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet a leghatékonyabba...

Hogyan lehet a leghatékonyabban megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
Tudom, erről nagyon sok cikk stb. Szól. Olvastam például, hogy angol sorozatok/filmek (felirattal, aztán az nélkül) megnézésével. De sajnos nincs Netflixem. Máshol meg nem tudom, youtubeon nincs kb semmi. Ha tudtok ilyet is ajánlani, azt is megköszönném.🙂 Vagy beszélgetni másokkal angolul. Igazából, nekem a bajom az, hogy tudom a szavakat, és a jelentésüket, csak összerakni nem tudom őket. Tulajdonképpen a nyelvtannal van problémám. Ezen hogy lehet segíteni? Esetleg van olyan aki már megtanult angolul valami segítségével vagy nem tudom... folyékonyan szeretnék beszélni angolul. Köszönöm a válaszaitokat(;

2021. ápr. 6. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvasással is lehet könnyen fejleszteni. Vannak könnyített olvasmányok, amelyek klasszikus sztorik, csak egy adott szinten. Könyvesboltban rengeteg választék van. De akár angol mesékre is rákereshetsz, biztos van fent 1-2 gyerekkönyv. Filmes oldalakhoz ajánlom a myflixer.to oldalt, sok film fent van rajta, angol felirattal. De akár külföldi emberekkel való kommunikáció is sokat segít. Nekem ez a 3 dolog fejlesztette a tudásomat
2021. ápr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Anna0806 ***** válasza:
Én ugye elsős korom óta tanulom az angolt, de az mindig sokat segített mikor már nagyobb voltam és filmeket vagy sorozatokat néztem angol nyelven vagy magyar vagy angol felirattal. Mostanában mivel a suliban idén kezdtem a németet és a spanyolt egy alkalmazás segítségével tanulok. A Duolingo-t használom. Nagyon jó tanuló app. Az angolja nekem már túlságosan is az alapszint, de szerintem tökéletes. Az angolt ott magyarról fordítja az applikáció, a spanyolt és a németet pedig angolról. Így miközben teszem azt spanyolul tanulok rajta egyszerre fordítok angolra aztán magyarra. Nekem ez vált be. Olvasni csak a saját nyelvemen szoktam, de barátnőm például éjjel-nappal angol regényeket olvas és nagyon jól megy neki az angol. Lehet ez neked is beválik. Remélem tudtam segíteni.
2021. ápr. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm szépen

Második: igazából, a duolingót én is használtam, de nekem nem tudom miért, nem annyira segített... de tudtál segíteni, lehet hogy akkor veszek valami jó könyvet angolul. Köszönöm szépen neked is😁 Tök jó, hogy tanulsz spanyolul és németűl. Sok sikert.

2021. ápr. 7. 20:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy akár hangoskönyvet is lehet hallgatni, én most ezt csinálom a némettel
2021. ápr. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Negyedik: köszönöm.
2021. ápr. 11. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!