Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Osztályozó vizsga helyett...

Osztályozó vizsga helyett nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
sziasztok! nem sok infot találtam róla így neten, de úgy tudom van ilyen lehetőség, hogyha az osztályozó vizsga előtt már van egy nyelvvizsgám, akkor megkaphatom az 5-öst az osztályozóra. valaki esetleg tudja hogy működik ez, esetleg linket hogy hol nézhetek jobban utána? előre is köszi

2023. febr. 5. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Ilyen nincs, ez csak kamu. De az osztályozó hivatalos esemény, jegyzőkönyvet vezetnek, dokumentaljak mire kapsz jegyet és ezt nekik el kell rakni. Az osztályozó az éves anyagokból van (pl: 11 osztaly), ezzel szemben a nyelvvizsga nem követi a natot és a kerettantervet.
2023. febr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"úgy tudom van ilyen lehetőség"

Honnan tudod így? Ahonnan, ott érdeklődj a részletekről (melyik évfolyam osztályozóvizsgáját váltja ki a milyen szintű és típusú nyelvvizsga, stb.), de ne higgy el bármit, csak azt, amit írásba is adnak hivatalos helyen!

Nagyjából az van, amit az 1. ír, de azért lehet, hogy a ti sulitokban van valami egyedi szabályozás (mert mi értelme a tanárokat is meg a diákokat is terhelni vizsgáztatással mondjuk A2 vagy B1 szinten, amikor már országos szinten el lett ismerve, hogy valaki a B2 szintet is teljesítette az adott nyelvből? semmi).

Az iskola honlapján a pedagógiai programot meg a helyi tanterveket kéne átnyálazni. De arra ne adj, amit valaki (bárki: ofő, angoltanár, igazgató, stb.) szóban mond, mert csak az számít, ami le van írva, mégpedig nem "valahol a neten", hanem hivatalos dokumentumban!

2023. febr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 2 éve csináltam előrehozottat angolból, és nekem sem kellett osztályozót csinálnom, mert megvolt a nyelvvizsgám, így beírták egyből az ötöst. És nem csak nekem, hanem mindenkinek, akinek volt nyelvvizsgája, tehát ez egy létező dolog. Azt, hogy most ez a mi iskolánknak volt-e egy speciális szabálya, vagy hogy azóta eltörölték-e, azt nem tudom. Az a biztos, hogyha az iskoládban a nyelvszakos tanároknál utánakérdezel.
2023. febr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"tehát ez egy létező dolog"

Volt akkor és ott, ahol és amikor te csináltad. Létezőnek létező lehetett, de automatikus nem volt akkor sem, vagyis nem minden iskolában volt úgy. Nálunk pl. biztosan nem.


"Az a biztos, hogyha az iskoládban a nyelvszakos tanároknál utánakérdezel."

Nem, az sem biztos, épp ezt mondom! Az a biztos, ami le van írva, nem amit utánakérdezésre válaszol valaki, aki valamire lehet, hogy rosszul emlékszik, vagy elfelejt mondani valami fontos részletet, vagy aki talán csak pár hónapja tanít, ezért nincs még képben, vagy aki nem tud róla, hogy három hete változott a helyi tanterv, stb.). Csak annak szabad hinni, ami hivatalos forrásban le van írva, szóbeli tájékoztatásnak még hivatalos forrásból sem szabad elhinni mindent, hanem ellenőrizni kell, hogy leírva is ugyanaz van-e!

2023. febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!