Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet megtanulni felsőfok...

Hogy lehet megtanulni felsőfokon angolul?

Figyelt kérdés

B2 szint ment egy időben hiszen sikerült a nyelvvizsga, de azóta nem használtam. Most újra akarom kezdeni, visszahozni a B2-t, nyelvsuliba is fogok járni. Na de a felsőfok... Annyira nehéznek tűnik nekem. Nyelvvizsgát nem szeretnék, inkább csak nagyon jól beszélni és érteni. Írni tudok, az nekem nem nehéz. A célom jobb fizetés, ha valaki felsőfokon beszél angolul azért elég jól lehet keresni, nem olyan alap, mint a középszint. Papír sem mindig kell hozzá.


Aki felsőfokon beszél, hogy tanult meg? Én már 30 éves vagyok nem olyan fogékony az agyam mint egy gyereknek.


2023. febr. 6. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Ha írni tudsz, akkor beszélni is.

Az írás, mint skill mutatja a legjobban, hogy valójában milyen szinten állunk egy nyelvvel, mert írásban minden ott van feketén-fehéren a papíron nem lehet elsumákolni semmit.

2023. febr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Elsővel vitatkoznék, a beszéd az ahol nem lehet sumákolni, hiszen pont hogy írás közben van idő gondolkodni, javítani, átfogalmazni hogyan is akarja kifejezni magát az ember.


Használni a nyelvet, ennyire egyszerű (nem azt mondom hogy könnyű, de egyszerű). Olvass, hallgass, beszélj.

2023. febr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Papír sem mindig kell hozzá."

Dehogynem, munkahelyen ilyen szituáció van?:

"főnök, már jobban beszélek angolul" "emeljétek meg a csávókám fizuját"


Olvass rengeteget angolul (nem csak sima cikkeket, tudományos cikkeket is) meg vannak fent c1 nyelvvizsga feladatok, azokat is nézegesd.

2023. febr. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!