Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet lehet a leggyor...

Melyik nyelvet lehet a leggyorsabban megtanulni B2 szinten?

Figyelt kérdés
Körübelül 2,5 évem lenne rá, mert a mesterképzés amire megyek elvár a C1 mellé egy B2 nyelvizsgát is már. A C1 angolból van meg, anglisztikás voltam, de már vagy óvoda óta tanulom az angolt, szerintem bőven C1+ szinten beszélem. Elvileg jó a nyelvérzékem is. Franciát tanultam kicsit gimiben, tudok bizonyos szintig, főleg a passzív tudásom jó, meg azért mert rengeteg szó hasonlít az angolra, de én még így is nehézkesnek érzem, főleg a nemek miatt. Úgy hallottam aki angolból tud, annak az egyik a legkönnyebb a norvég. Aki tanult, tapasztalat? Más nyelvek is jöhetnek, főleg azoktól akik hasonszőrben vannak/voltak mint én

2023. febr. 15. 23:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Tényleg az a legfontosabb, hogy gyorsan menjen? Megtanulsz egy semmire se jó nyelvet, csak mert az két és fél hónappal előbb megvan, mint egy másik, aminek haszna is lenne? Oké, én úgy hallottam, hogy az eszperantó elég egyszerű, de a cigány sem bonyolult.
2023. febr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szerinted a norvég semmire se jó?
2023. febr. 15. 23:09
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha az angol tudásod C1 és tanulták franciát is, én ajánlom a spanyolt. Nagyon sok szókincs már alapból meglesz neked angolból és franciából és a nyelvtan se eszeveszett bonyolult. A beszédértés mondjuk sokkal nehezebb, a spanyolajkúak között sok nyelvjárás van és mindenki nagyon gyorsan beszél.
2023. febr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy norvégból nem is lehet nyelvizsgát tenni magyarországon, az alapból sztornó így, és akkor kiegészíteném a kérdést azzal, hogy amiből aztán tudok itthon B2 nyelvizsgát tenni :D (Norvég alternatíva akkor most a svéd, mert abból elvileg lehet) A spanyol tőlem mindig is nagyon idegen volt, de érdekesnek találom, ez is eddig a pakliban van!
2023. febr. 15. 23:25
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Spanyol vagy olasz. Egy-másfél év alatt kényelmesen le lehet vizsgázni belőlük.
2023. febr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

igen egyes, mindent a papírért! a valós tudás meg uyge úgysem kell, mert egy mestert végzett kifinomult értelmiségi csak nem fog esetleg idegen nyelveken olvasni bármit is... eleve olvasni vagy művelődni, milyen fura ötleteim vannak már...

amúgy legyen olasz vagy spanyol, és origót csinálj, az nem is nyelvvizsga szinte csak egy ilyen magyar agyszülemény hogy még könnyebb legyen diplomákat szerezni. (másra nem jó, de felvételinél nyelvvizsgának számítják)

2023. febr. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ha az ember kellően odateszi magát, 1-2 év alatt valós nyelvtudást lehet szerezni. Nyelvtanárként is azt tapasztalom, hogy akik képesek az ilyen koncentrált tanulásra, sokszor jobban beszélik a nyelvet, mint akik hosszú évekig csak ímmel-ámmal tanulgatják.
2023. febr. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Akkor eddig az olasz és a spanyol vezet. Viszont ahogy nézem, mindkettőben vannak nemek. Akkor ennyi erővel ne maradjon a francia? Vagy még az ezen felül is nehezebbnek számít?
2023. febr. 15. 23:55
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Mindhárom nyelvet beszélem. A francia nagyságrendekkel nehezebb, mint az olasz vagy a spanyol. A legegyszerűbb a spanyol. C1-es angollal egy év alatt meg tudod tanulni B2 szinten. Colores nyelvkönyveket tanuld meg!
2023. febr. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 NTBS ***** válasza:
30%
Ha jól tudsz nyelvet tanulni, akkor bármelyik jó.
2023. febr. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!