Olasz nehéz nyelv?

Figyelt kérdés
Szívesen kiköltöznék Olaszországba. Gyönyörű lakásokat lehet venni, és baromi olcsón Magyarországhoz képest. Viszont azt gondolom, hogy nem elég az angol, úgyhogy nyilván olaszul is kell tudnom, hogy boldogulni tudjak. 24 vagyok, kb középsuliban tanultam bármit is ténylegesen utoljára, bár ott se voltam jó, mert nemrég derült ki a figyelemzavarom. Mit gondoltok, hogy lenne érdemes nekiállni ennek? Nagyon nehéz?
2023. febr. 18. 14:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Időben lényegében bármennyit rá tudok szánni, csak nem valószínű, hogy effektív is lesz, így időt nem tudnék mondani. De mondjuk hogy egy év alatt eljussak arra a szintre, hogy elbeszélgetek, és nem néznek teljesen hülyének (mint amikor Tyrion próbált azoknak a rabszolgáknak a nyelvén kommunikálni, és hatalmas blődségeket mondott)?
2023. febr. 18. 14:52
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy év alatt simán eljuthatsz olyan szintre. Az olasz a könnyebb európai nyelvek közé tartozik.
2023. febr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Flagstaff ***** válasza:
55%
Az olasz viszonylag nehéz, de nem megtanulhatatlan. Sok a szabály. De egy év alatt, ha nagyon belehúzol, szerintem meg lehet tanulni.
2023. febr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hogyan kellene nekiállni?
2023. febr. 18. 15:09
 5/8 Flagstaff ***** válasza:
Mennyi pénzt tudsz rászánni? Kereshetsz magántanárt, vagy egy intenzívebb nyelvtanfolyamot, vagy Duolingo...
2023. febr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát duolingot nem szeretem, nagyon giccses, nem átlátható nekem. Valami nyelvtankönyv nincs ami kifejezetten ehhez van, felnőtteknek amiből meg lehet tanulni?
2023. febr. 18. 20:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én beszélek olaszul és bár valóban a könnyebb európai nyelvek közé sorolható, én mégsem mondanám könnyűnek... cserébe végtelenül logikus nyelv.
2023. febr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Snowy_owl ***** válasza:
100%

Én másfél év alatt jutottam el a nulláról felsőfokra olaszból, de az első hónapokban nagyon intenzíven tanultam (akár napi 6-8 órát is), majdnem két teljes olasz nyelvkönyvet ledaráltam kb. 5 hónap alatt. A duolingo max. arra jó, hogy az alap szókincset elsajátítsd, de olyan messze nem fogsz eljutni vele... A legjobb olasz tankönyv szerintem a mai napig is a Móritz György-féle Olasz nyelvkönyv, a 90-es évekbeli kiadások elsősorban, ennek három kötete van, ha az elsőt végigveszed (mármint ezt: [link] azzal a legfontosabb szókincset és nyelvtani szabályokat el tudod sajátítani, a második kötet ezekre épül és elmélyíti az ebben tanultakat. Én eleinte gyakorlatilag csak ebből tanultam teljesen egyedül, minden nagyon részletesen és érthetően le van írva benne, persze muszáj szorgalmasnak kell lenni és megtanulni rendesen a szavakat + nyelvtani szabályokat (ha kellett, órákig ismételgettem az igék ragozását, amíg mindegyiket meg nem jegyeztem, csak utána mentem tovább a következő leckére), illetve a fejezetek végén lévő gyakorló feladatokat megcsinálni, a könyv végén ott a megoldókulcs mindegyikhez.


A beszéd és a hallás utáni értés már nehezebb téma, ez mindenképpen lassabban fog menni, ha egyedül tanulsz, de neten rengeteg anyag és lehetőség van. Az én taktikám az volt, hogy először tanultam kb. 2 és fél hónapig csak a fent említett könyvből és amikor már volt egy alapszókincsem, akkor nekiálltam rádiót hallgatni olaszul és kerestem különböző nyelvtanulós oldalakon (pl. italki) olasz anyanyelvűeket, akikkel chateltem skype-on, plusz olvasni kezdtem az olasz híroldalakat. ÉS ami még nekem rengeteget segített, az a kommentek olvasása különböző social media felületeken -> lehet viccesen hangzik, de ebből nagyon jól el lehet sajátítani azokat a szófordulatokat, amiket az olaszok minden nap használnak. Tankönyvből kiválóan meg lehet tanulni a nyelvtant és az alapokat, de az igazi beszélt nyelvet és a kevésbé formális kifejezéseket csak akkor tudod megtanulni, ha hallod/olvasod az anyanyelviek mindennapi beszédet, ha nem élsz az országban, akkor az egyetlen mód erre, hogy olyan felületeket keresel, ahol anyanyelviek társalognak, a social media erre a legkézenfekvőbb hely :)


Hozzáteszem, ezek csak az én tapasztalataim ill. nekem ezek a módszerek váltak be, nem biztos, hogy másnál is működni fog, de szívesen adok további tippeket, ha komolyan érdekel a nyelvtanulás. Ja, és még annyit, hogy azért Olaszországban nem annyira olcsók a lakások szerintem, vagyis inkább attól függ, merre nézelődsz, pl. Milánó rettenetesen drága, míg egy elhagyatott szicíliai faluban nyilván olcsóbb minden...

2023. febr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!