Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz az olasz nyelv...

Mennyire nehéz az olasz nyelv (B2 nyelvvizsga)? Vagy egy másikat válasszak?

Figyelt kérdés
Németből írok egy középfokú nyelvvizsgát, angolból pedig egy emelt szintű érettségit. Ugyanakkor még szükségem lenne egy középfokú nyelvvizsgára, de nem tanultam 3. nyelvet.... Az olaszról úgy hallottam, hogy nem olyan vészes ezért gondoltam, hogy akkor ebből szerzek nyelvvizsgát. Júliusig van rá időm, addigra kell a papir. Szerintetek ezt így meg lehet csinálni?
2017. aug. 12. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Az eszperantó egyszerűbb lenne, és abból jövő júliusig tuti sikerül a vizsgád, sőt, felsőfokig is eljuthatsz belőle ennyi idő alatt. Az olasz sem nehéz olyan nagyon, de 2 nyelvből vizsgázni plusz érettségi és még mellé egy harmadik, hát nem mindegy.
2017. aug. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sok helyen olvastam, hogy az eszperantót ajánlák, csak én még soha életemben nem hallottam róla, el sem tudom képzelni, hogy az milyen vagy, hogy egyáltalán hol tanítanak ilyesmit...de azért még átgondolom. Az olaszra azért gondoltam mert volt több osztálytársam is, akik azt tanulták és azt mondták, hogy szerintük könnyű nyelv. Egyébként már érettségiztem, tehát csak angol emeltet szeretnék tenni (ez elég jól megy), és emellé jönne még egy német közép nyelvvizsga és egy harmadik nyelvből még egy nyelvvizsga. Szóval azon kívül, hogy ezekkel a nyelvekkel foglalkozzak és tanuljak semmi más dolgom nem lenne. Még az a lehetőség játszik, hogy németből csinálok egy felsőfokút, de azért attól eléggé tartok és szerjntem nem menne mert a német azért nem olyan egyszerű, legalábbis nekem.
2017. aug. 12. 14:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Olaszul 1 év alatt szerintem meg lehet tanulni, ha ennyi időd van rá :) azt hittem, még most jön csak a gimi vége, és az elég húzós.


Eszperantóul pedig sok helyen lehet tanulni, de a Kulturális Eszperantó Szövetségnél is tudsz érdeklődni. eszperanto.hu

De egyedül is simán meg lehet tanulni, tényleg nem nehéz :D


Mindkettőt beszélem, és szeretem őket, ha tudok segíteni valamiben, írhatsz privit is :)


Sok sikert neked, bármelyiket is választod! :)

2017. aug. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az hogy mennyire nehéz a nyelvvizsga az magától a nyelvvizsga típusától is függ. Pl. egy BME nyelvvizsgára ahol lehet szótárt is használni (azért ezt írom, mert ebben van tapasztalatom) nyilván nagyobb az esély, hogy sikerül, mint egy CILS B2.
2017. aug. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!