Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo nyelvvizsga 1 hónap alatt?

Origo nyelvvizsga 1 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén felvételizek egyetemre, az angol B2 már megvan, de szeretném kimaxolni a többletpontjaimat még egy B2 némettel (bioszból emeltezek, a B2-k mellett a +50 pont minden reményeim szerint meglesz:)) . Az Origo nyelvvizsgára gondoltam, egy osztálytársam ajánlotta. Lehetőleg áprilisban meg kéne csinálnom, mivel május már érettségik, június szintén. A szóbelitől kevésbé félek, 1 évig volt lehetőségem Ausztriában dolgozni, így a kommunikációs készségeim megvannak, ha nem is mindig helyes, amit mondok, gördülékenyen tudok beszélni. Az írásbeliről viszont hallottam rémhíreket, miszerint bár végig lehet szótárt használni, nagyon szigorúan pontozzák a leveleket, a fordítást. Akiknek van tapasztalata Origo nyelvvizsgával, ti mit ajánlotok? Érdemes megpróbálnom? Azért mégiscsak 50 ezer forintról beszélünk… köszi előre is!

#német #B2 #Origo #Origonémet
2023. febr. 25. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2023. febr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogy lehet-e teljesíteni 1 hónap felkészülési idővel, vagy sem. A német középszintű érettségit megcsináltam már tavaly előrehozottan, szóval nem 0 tudásról akarom 1 hónap alatt feltornászni magam B2-re, csak egyik ismerősöm azt mondja, hogy tulajdonképpen a legkönnyebb nyelvvizsga, egy másik pedig, hogy szivatósabb annál, mint az ember gondolná. Ezért érdekel többeknek is a véleménye, akiknek már van tapasztalatuk ezzel a vizsgával kapcsolatban.
2023. febr. 25. 10:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És mennyi lett az érettségi?
2023. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
95
2023. febr. 25. 11:32
 5/6 anonim válasza:

Szerintem nézd meg a mintafeladatsort a weboldalunkon. Németből is van fent. Azt csináld meg, majd nézd meg a hozzá tartozó megoldókulcsot, hogy kb hogy menne. Például van egy-két minta levél megírva a megoldókulcsban, hogy lásd hogyan kell jó levelet írni.

Én most tettem nálunk hollandból nyelvvizsgát, tegnap jött meg az eredmény, és a rémhírekkel ellentétben szerintem nagyon jól pontozták, nem túl szigorúan. Bár a feladatlapot nem láttam még.

Ha bármi kérdésed van, írj privátot!

2023. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Végül jelentkeztél? Ha igen tudnál mesélni milyen volt?
2023. júl. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!