Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Működhet ez fordítva?

Működhet ez fordítva?

Figyelt kérdés
Szokták ajánlani angoltanulásnál, hogy a filmeket és sorozatokat neten angolul nézzük, ne szinkronnal, magyar felirattal. Nah de most, annak lehetne értelme, lehetne úgy tanulni, hogy magyar szinkronnal de angol felirattal?

2023. febr. 27. 16:00
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
13 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Értelme annak van, ha angol nyelven és szöveghű angol felirattal nézed, mert akkor tudod, mit hallasz. Ha nem érted, átállíthatod a feliratot magyarra és megnézheted azt az egy mondatot úgy, de utána állítsd vissza angolra és úgy folytasd.

Magyar felirattal csak egy két rövid kifejezést lehet megtanulni, a hosszabb mondatoknál már nagyon eltérhet a két nyelv szerkezete, és simán lehet, hogy amivel az angol mondat kezdődik, az a magyar mondatnak csak a végén jelenik meg, így inkább zavaró a két külön nyelv, mert nem tudsz egyszerre mindkettőre figyelni.

2023. febr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az angol hang, magyar feliratnak sincs értelme, úgyhogy fordítva is értelmetlen. Egyedül az tud valamennyit használni, ha angol hanggal és angol felirattal nézel valamit, de leginkább akkor is a szókincset lehet vele növelni. Nem a filmnézéstől fogsz megtanulni angolul.
2023. febr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Mindenhogyan hasznos, de tényleg érdemes kipróbálni angolul hallgatva angol felirattal, az a legjobb szerintem is (legalábbis akkor, ha valamennyi nyelvtudásod azért már van).
2023. febr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy erős A2-es szinten vagyok, nem hinném, hogy sok értelme lenne így teljesen angolul néznem egy filmet. Ha már középfokon lennék, akkor már igen, de az jóval odább van. Mondjuk ezt nem írtam, elnézést.
2023. febr. 27. 19:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De igen, akkor is teljesen angolul kell nézni, csak viszonylag egyszerűbb nyelvezetű dolgokat, pld meséket.
2023. febr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
4: Akkor hogy akarsz eljutni középfokig? Pont azért kéne könnyen érthető tartalmakat nézned, hogy eljuss középfokig.
2023. febr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

"Akkor hogy akarsz eljutni középfokig?"

Gondolom, sorozatnézéssel... Manapság sokan csak attól várják a csodát, ahelyett, hogy tanulnának is...

2023. febr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Gondolom, sorozatnézéssel... Manapság sokan csak attól várják a csodát, ahelyett, hogy tanulnának is..."

Valóban sokan azt hiszik, hogy ha egész nap sorozatot néznek, oszt' megtanulnak angolul, de nem.

Illetve nem értem, te honnann szűrted le azt, hogy én sorozatnézéssel akarok megtanulni angulul? Komolyan kíváncsi lennék rá, hogy te ezt honnan szedted!


#6 Tanulással, tanulással, tanulással. A sorozatnézést csak plusznak szánnám, tulajdonképpen összekötve a kellemest a hasznossal. Sokat nem várok tőle, úgy vagyok vele, ha csak tíz szót tanulok így egy nap alatt, már jóvagyok, ámbár most néztem meg egy részt angol felirattal magyarul, nem volt teljesen hülye ötlet. Előtte kipróbáltam hogy teljesen angolul nézem, de számomra az így élvezhetetlen volt az érthetetlenség miatt. De nem vetem el, fogom majd a szótárt és kiszótárazom ezeket.

2023. febr. 27. 22:11
 9/9 anonim ***** válasza:

"Illetve nem értem, te honnann szűrted le azt, hogy én sorozatnézéssel akarok megtanulni angulul? Komolyan kíváncsi lennék rá, hogy te ezt honnan szedted!"

Mindegy, akinek nem inge, ne vegye magára. :)

2023. febr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!