Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Üdv mindenkinek! A kérdésem...

Üdv mindenkinek! A kérdésem arra vonatkozna, hogy otthon hogyan lenne célszerű felkészülni B2-es nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Van egy erős angol alapom ami A2 és B1 közötti szinten mozog, illetve angolból érettségiztem közép szinten 4-re. (A nyelvtanom nem épp a legjobb és a beszéd készségem).


Az idő egyáltalán nem számít, hogy 1 év alatt vagy esetleg 2 az esetemben teljesen mind egy.

Ki mit tud ajánlani, hogyan érdemes felkészülni?

Ki milyen nyelvvizsgát ajánl?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2023. febr. 28. 07:53
 1/2 anonim válasza:
Szia! Ha a euroexam-nél szeretnéd letenni (szerintem az viszonylag jó) akkor fent vannak a honlapjukon a feladatsorok. Használj duolingót és kezdj el angolul hallgatni sorozatokat vagy akár műsorokat. Ha valamilyen szót nem értessz írd ki egy szótárba. Szerintem egy magántanár a legjobb, bár manapság nem a legolcsóbbak.
2023. márc. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 MJozsi44 ***** válasza:

Üdv!


Én ECL írásbelit csináltam. Sikerült is (75%+85%). Minden nyelvvizsga tipusnak vannak gyakorló feladatai es könyvei. Na ezeket kell megvenni es gyakorolni. De mondjuk mas volt is lehet pl a levelirashoz az Easy Writing - ot hasznaltam meg gyakorlashoz. De pl BME gyakorlokonyvbol is fel lehet készülni, hasonlo feladatok vannak minden egynyelvünel.

Persze ekkorra mar tudni kell a nyelvtant meg elsősorban kell egy szokincs(mert keves lesz az idő a vizsgán). Lehetoleg egynyelvü szotart kell hasznalni. A nyelvtan nem annyira fontos az irasban egyszerű múlt vagy jövő időt szoktak hasznalni bar jo beletenni egy-egy szofisztikaltabb mondatot pl szandekozom a jövőben (going to) a will mellett, meg egy-ket if-es mondatot.

Mindenesetre irj meg 10-20 levelet(barati, hivatalos, temaba vágó-tomegkozlekedes helyzete, koldulas stb) levelet, essset stb.

Szobelire most megyek. Altalaban a lenyeg az angolul gondolkodas fejlesztese, amhez szokincs kell, azt pedig olvasassal majd a sajat gondolatok hozzaadasaval es "kibofogesevel" lehet legjobban megszerezni(olvasas->iras es beszed a temarol)

2023. márc. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!