Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga vidéken valóban...

Nyelvvizsga vidéken valóban könnyebb?

Figyelt kérdés
Szombathelyen élek és azt hallottam,h a kisebb városokban a nyelvvizsga egyszerűbb,elnézőbbek a javító tanárok.
2010. okt. 5. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem könnyebb. Pl. ott van az ECL vizsga, azt nem helyben javítják, hanem leküldik Pécsre és ott egy helyen javítják ki az összeset. Tehát totálisan mindegy, hogy vidéken vagy fővárosban csinálod a nyelvvizsgát.
2010. okt. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez max a szóbelire lehet igaz, de ez sem feltétlen. Írásbelit (szövegértés, levél, /fordítás a kétnyelvűnél/ + magnó) megadott javítókulcs alapján javítják, szóval ott nem lehet csalni a pontozásban. (A levélnél talán lehetnek elnézőbbek 1-2 dologgal, de igazából ott is konkrét pontokat adnak, ha sok a nyelvtani vagy helyesírási hiba, akkor x pontot vonnak le, ha kihagytál vmi fontos elemet, akkor megintcsak x, ha rossz a címzés, levélforma akkor megint... szóval egy rutinos javító már ránézésre tudja mennyi lesz kb :))

A szóbeli beszélgetésnél lehetnek kedvesek és esetleg nem pontoznak le, ha csak röviden válaszolgatsz, ha nem vagy túl változatos, ha sok a hibád..

Beszélj folyamatosan, nem számít ha hibásan is mondod, csak lássák, hogy mersz beszélni, akkor másképp is állnak hozzád és talán több esélyed van :)

Amúgy Pesten is lehetnek kedves vizsgáztatók, ahogy vidéken is bunkók..

Én Fehérváron vizsgáztam, nagyon kedvesek voltak, nagyon izgultam, nem vittek be a málnásba, mosolyogtak és adtak időt is..

2010. okt. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,amúgy TELC nyelvvizsgára mennék
2010. okt. 6. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!