Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A lengyel mennyire nehéz nyelv?

A lengyel mennyire nehéz nyelv?

Figyelt kérdés

2023. márc. 11. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mihez képest, kinek és milyen körülmények közötti nyelvtanulásról van szó?

Nekem X évesen, nulla motivációval és nulla nyelvtanulásra szánható szabadidővel nagyon nehéz lenne. :)

Annak viszont, aki odamegy a nyelvterületre, hogy ott éljen, és mondjuk még csak 5 éves, nagyon könnyen megy. :)

2023. márc. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Hasonló az oroszra. Szlovákra, horvátra. 7 esetben ragozunk. 3 nem van benne, ý,ą,ę, maradtak fenn a egyházi szlávból
2023. márc. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
Amúgy miért kell szláv nyelveket tanulni? Szereted?
2023. márc. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű. Bár a 2. válaszolót cáfolom, a lengyelben ý betű nincs. Van viszont pár egyéb finomság :) Sokan a kiejtéstől szoktak félni a legendás mássalhangzó-torlódások miatt, de az közel sem olyan vészes általában, mint amilyen a híre.
2023. márc. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
A top3 legnehezebben megtanulható európai nyelvben (nyilván a magyarral együtt) benne van. Szerintem.
2023. márc. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

#3


Mi a gondod a szláv nyelvekkel, meg hogy szerinted "kell" tanulni?...

Mitől félsz?


Kérdező egyetértek az egyik válaszolóval. Top legnehezebb nyelv Európában. Az, hogy meg mennyi idő, az a készségtől, motivációtól és időtől függ.

Én tanultam szlovén nyelven, de a lengyelt én szerintem nem tudom megtanulni.

2023. márc. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg hülyeséget beszél a #2 aki gyaníthatan a #3as is.


Annyiban hasonlít a többi szláv nyelvre, hogy szláv. Így van bizonyos szláv nyelvekkel némi kölcsönös érthetőség. Ez főleg az alcsoportokra jellemző (nyugati, keleti, délszláv). De a lengyel és a bolgár ebből a körből némi kivételt képez.

2023. márc. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
Amúgy nehéz a lengyel nyelvtan, keressetek rá a Youtube-on. Mit láttok?
2023. márc. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

6: A baszk és az ír után max a harmadik legnehezebb európai nyelv lehet a lengyel, bár lehet, még a litván is megelőzi.

5: Ezekhez képest a magyar nehézsége sehol sincs.

2023. márc. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Megfelelő motiváció kérdése. Én úgy kerültem ki Lo-ba egyetemre, hogy semmit sem tudtam lengyelül. Volt egy egyéves intenzív nyelvi előkészítő, utána annyira tudtunk, hogy elkezdhettünk egyetemre járni. Aztán egyre jobban ment. Persze sok haver, fanta stb.
2023. márc. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!