Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudok eljutni felsőfokr...

Hogyan tudok eljutni felsőfokra vagy magasabb szintre?

Figyelt kérdés

Kérlek tudtok javaslatokat mondani, hogy hogyan tudnék egyedül, nyelvtanár nélkül eljutni felősfokig úgy, hogy közben a nyelvtant újra veszem?


Azért is kérdezem, mert most egy-két évig kevésbé használtam a nyelvet és most újra aktívan szeretném használni.


Köszönöm.



2023. márc. 13. 07:57
 1/10 anonim válasza:
100%
Tanulással, gyakorlással. Hogy máshogy?!
2023. márc. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
A nyelvtanhoz mindenképpen kell tanár, a többi az jön innen-onnan. Én pl sosem jártam nyelvtanárhoz, vagy nyelviskolába és most fordítok a cégünknél. Csak az alapokat tanultam meg, a többi rám ragadt 2-3 év alatt a netről, filmekből, külföldön.
2023. márc. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

A tanár, az nem létszükséglet, csak jó, ha van. Bár egy értelmes, B2-vel rendelkező fazontól már szerintem elvárható az, hogy felismerje a szembejövő, ismeretlen nyelvtani jelenséget, és utánanézzen. A tanár arra jó, hogy ehhez kiegészítéseket fűzzön, amelyeket az önálló tanuló nem tud hol megnézni, mert nem tudja, hol kéne megnézni. Majd ha találkozik vele, az ő agyában is kialakulnak a keresztkötések, mint a tanáréban már kialakultak - de egyszerűbb leszívni a tanár tudását.

"felsőfokra vagy magasabb szintre" viszont már kevés jó tanár van, mindenkinek kicsi az esélye rá, hogy találjon, oszt mégis fejlődnek egyesek.

Az is tény, hogy felsőbb fokon egy nyelvtani jelenség magyarázatát megtalálni, ahhoz kell vagy hat jó nyelvtankönyv, mert lehet, hogy csak az egyikben van benne. Ez meg némi beruházást igényel.

Az egyik megoldás a fejlődésre a sokat olvasás, onnan jön nyelvtan is meg szókincs is, bár manapság az olvasás már nem olyan egyértelmű. Mikor én fiatal voltam, ha elmentem az ismerőseimhez, akkor ugyanazokat a könyveket láttam, amelyek nekem voltak a polcaimon, de akkor úgy 70 körül, az olvasás népszerű sport volt. Ma meg van, aki azzal dicsekszik, hogy tavaly két könyvet is elolvasott. :D Irodalom (olyan irodalom, amit szeretsz) mellett én a National Geographic-et és a Guardiant szoktam ajánlani, mint angol- és műveltségfejlesztőt. Hallgatni meg kedvelt műfajú filmek, stb mellett a BBC műsorait, vitaműsorokat, stb.

Ezektől viszont a beszédkészség nem fejlődik, sőt, sorvad, ahhoz kellene egy partner (tanárnak hívják...). A kör bezárul. :D

2023. márc. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as (2-es vagyok) az utolsó mondatod a lényeges! Én pontosan így jártam! az alapok megvoltak, arra rájött az olvasással, filmnézéssel, külföldi tartózkodással felszedett szókincs és most ott tartok, hogy, ahogy írtam, fordítok a cégnél, gyakorlatilag szinkronban tolmácsolok, DE válaszolni alig tudok egy értelmes - nyelvtanilag helyesre értem - összetett mondatot! A beszédkészségem alacsony, mint a franc, de közben meg - nem kis arccal - azt mondhatom, hogy felső fokon értem és megértem az angolt, kihallom a tájszólásokat, megismerem, meg tudom őket különböztetni, folyékonyan gépelem az angol szöveget, ha hallom valahol. De, ahogy írtam a beszéd, az önálló mondatalkotás az nulleros.
2023. márc. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"most egy-két évig kevésbé használtam a nyelvet"

Milyen szintről fejlődtél vissza egy-két évnyit?

2023. márc. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Thunderfairy ***** válasza:
Kedves 4-es. Én ezért olvasok mindig hangosan mert úgy ki is mondod. Tehát beszédet is gyakorlod.
2023. márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Nem is a beszéddel (kiejtéssel) van a gondom! Hanem a helyes mondatalkotással! Hülye egy dolog az emberi agy, elég furán működik.
2023. márc. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"a beszédkészség ... ahhoz kellene egy partner (tanárnak hívják...)"

Egyáltalán nem csak tanár jó beszélgetőpartnernek! Sőt! Aki a tanárától várja a csodát heti néhány órában, ahelyett, hogy minél több más emberrel is beszélgetne minél többet, nagyon visszafogja a saját fejlődését.

2023. márc. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"Egyáltalán nem csak tanár jó beszélgetőpartnernek!"

Igen, hát a netes fórumokon mindig jön valaki, aki egy szót értelmezett, és ezért jogosultnak érzi, hogy valami hülyeséget írjon.

2023. márc. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem csak egy szót értelmeztem. Egy mondatot. Azt, hogy

"Ezektől viszont a beszédkészség nem fejlődik, sőt, sorvad, ahhoz kellene egy partner (tanárnak hívják...)."

Nem, nem tanárnak hívják. Nincs neve, hiszen bárki megfelel partnernek a nyelvgyakorláshoz, aki szintén beszéli az adott nyelvet (még olyan is, aki valamivel gyengébben: tőle nem szavakat meg nyelvtant lehet tanulni elsősorban, hanem azt, hogyan figyeljünk a másik beszélőre, hogyan fogalmazzuk át a mondandónkat, ha elsőre nem érti, hogyan lehet egyszerűbben megfogalmazni valamit, stb.).

2023. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!