Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok megtanulni...

Miért nem tudok megtanulni szlovákul itt felvidéken ?

Figyelt kérdés

Annyit kell tudni ,hogy már lassan 35 leszek 4 éve szlovák környezetben dolgozok ,nagyon nehezen tudom megtanulni a nyelvet

Ha valaki mond valamit nem teljesen arra figyelek,hogy ő mit mond ,amiből nyilván tanulni lehetne,hanem rástresszelek ,kicsit ideges vagyok és csak azon agyalok ,hogy mit és hogy válaszoljak pedig még a mondat felét sem mondta el .Félek kommunikálni de ez abból is adódik ,hogy nekem olyan probléámám van ,hogy félelek az emberektől ( még magyarul sem tudok sokszor megnyilvánulni ,a különóra ezért szóba sem jöhet .Jártam külön órára de kudarcba fulladt. A kollégáim azon csodálkoznak,hogy a szlovák helyesírást jól tudom ,sokkal jobban mint pár szlovák anyanyelvű kolégám.Mindíg mondogatják ,nem olyan rosz ez a beszéd ,majd jobb lesz meg minden .. meg egész jó ,de valaki előtt nagyon alap szavak sem jutnak az eszembe.

Én nem fogom az alapiskolára ,mert kiskoromban nem tanultam nem is érdekelt. Valami hasznos válasz ? Pszichiáterhez is járok de egyéb gondok végett tbk a félelem az emberektől az egyik oka ,de semmi változás.



2023. márc. 30. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Nem ismerek olyan szlovákul (is) beszélő embert, aki alapiskolában tanult meg, szóval tényleg ne gyötörd magad, mert nem figyeltél anno.


A szlovák nyelv a magyarhoz képest összetettebb, ha a szavakat képzését nézzük. Lényegében amíg nem tervezel nagyrészt szlovák településre költözni, addig bőven elég az is, ha megérted, amit mondanak neked/körülötted. Szerencsére nekem édesapám szlovák és édesanyám pedig magyar, így nem volt soha gondom a nyelvvel.


Olyan környéken élek, ahol többségben van a magyarság, bár szlovákokból sincs hiány azért. Annak ellenére, hogy szinte anyanyelvi szinten beszélem a nyelvet, alig használom. Hivatalokban, bankban, üzletben, mindennapi életben aránylag kevésszer szólalok meg szlovákul.


Tudom, nem adtam választ a kérdésedre, viszont remélem sikerült azért valamennyire megnyugtatnom téged.

2023. márc. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi ! Csak a legszarabb érzés ,hogy szerintem nem vagyok egy csúnya srác ,és én látom azt ,hogy van egy két csaj aki ugy néha odajön hozzám (tudják ,mert elmodtam nekik ,hogy nem tudok jól sk ul nem is néznek le meg nem is szólnak egy rossz szót sem ,max ha totál hülyeséget mondok azt megmosolyogják , dehát ki nem -szerintem ez egy emberi dolog ,ha vlmi totál rosszul hangzik vicces sokszor a magyarban is ha egy idegennyelvű beszél magyarul.) és megkérdik hogy vagyok ,de akkora mértékű stressz van rajtam ,hogy olyankor még az alap szavak sem jönnek elő . és ezért inkább kerülöm .Csak hát a munka az érdekes és jó a fizetés is sőőt nagyon jó

arra lennék kíváncsi ,hogy ilyen helyen dolgozni ezzel a szituációval ,stresszel nem e halok meg majd valamikor mondjuk infarktusban ,mivel éveken keresztül ugye izgulok meg stresszelek a munkahelyemen .?

2023. márc. 30. 18:37
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

El kell fogadnod, hogy tökéletesen szlovákul lehet sose fogsz tudni.

En se tudok rendesen meg nem is tudtam sosem. Én is szlovák cégnél dolgozom szlovák kollégákkal szlovákul telefonálok egy csomót. De kollégák esetében sosem idegeskedtem mondtam mindig ahogy jött, ők se ragoznak tökéletesen.

Csak úgy jössz bele ha még többet használod es abbahagyod a stresszelést.

Nem kell felhívnod különösen a figyelmet a hiányosságaidra.

Barátnőt meg magyart keress.

2023. márc. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ismerek a környezetemben éppen ilyen embert mint te Kérdező. :) Talán te vagy. :D

Jól van na. :) Ő amúgy 40 felett van és szintén ilyen problémával küzd mint te.

Retteg az emberektől, ha meg kell szólalni, szinte lefagy.

Ő is nagyon jól tudja a szlovák helyesírást és a tanára azt hitte sokáig hogy valaki kicseréli neki a "diktátot".

Traktoros munkát vállalt mert ott nem kell beszélni, most azt hiszem sofőr egy felvidéki kisebb cégnél. Szlovákul nem tud beszélni, éppen csak valamit kérni, de különben meg majdnem mindent ért amikor hozzá beszélnek. :D

Érdekes.


Na és volt már neked olyan negatív szitu, mondjuk egy hivatalban, mert észrevették hogy nem tudsz szlovákul?

2023. márc. 31. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Negatív szitu ? Volt sokszor ,a stresszből adódóan ,hogy valamit hülyén mondtam el nem úgy ahogy akartam .Mégis mindíg szembenézek a félelmeimmel csak azok nem múlnak el sajnos .
2023. ápr. 1. 13:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért nem keresel magyar barátnőt? Legalább nem járulnál hozzá az asszimilációhoz.
2023. ápr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Felvidéken nem lehet megtanulni szlovákul.

Tanultam 9 évig általános suliban + 4 évig gimnáziumban (érettségiztem is szlovákból) és kb. meg sem tudok szólalni.

Ez leginkább annak tudható be, hogy magyar sulikba jártam, és ugye a magyar sulikban a szlovák nyelvet ugyanolyan tematika szerint tanítják, mint a szlovák sulikban (mert ez van elfogadva oktatási fejesek által, történet vége)...

Én úgy látom, hogy a felvidékiek leginkább akkor tanulnak csak meg rendesen szlovákul, ha szlovák vagy cseh egyetemre mennek a középsuli után, ott a környezet azért megteszi a magáét ilyen téren.

jan. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!