Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvnek van több...

Melyik nyelvnek van több haszna magyarként?

Figyelt kérdés
Az izlandinak, amelyet csak 400 000 ember beszél, de 2000 km-re innen, köztük Gábirel ( [link] vagy az indonéznek, amelyet 250 millióan használnak, de 11 000 kilométer innét a hely.

2023. márc. 31. 14:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%

Magyarországon egyiknek se vennéd különösebb hasznát, szóval az alapján dönts, hogy melyik tetszik jobban, illetve melyik kultúrkör vonz jobban. Ha nagyon objektív szeretnék lenni, akkor azt mondanám, hogy az indonéz hasznosabb, hiszen több emberrel tudnál általa kommunikálni.

Én izlandiul tudok, részben mert szeretem a skandináv kultúrákat, részben mert a páromnak van izlandi rokonsága, így viszonylag gyakran megyünk az országba.

2023. márc. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Perfekt izlandi?
2023. márc. 31. 15:21
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég tettem le a C1-es nyelvvizsgámat, folyékonyan tudom használni a nyelvet, de nyilván bőven lehetne olyan kérdezni tőlem, amire nem tudnék válaszolni.

Szerintem nem is létezik olyan, hogy valaki tökéletesen tudjon a nyelvet, még a saját anyanyelveden is vannak számodra ismeretlen szavak, kifejezések, dialektusok és hasonlók.

(#1)

2023. márc. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hol van izlandi nyelvvizsga?
2023. márc. 31. 15:25
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én Izlandon csináltattam, mint írtam, sokat járok az országba, és egy rokonlátogatás alkalmával belefért ez is (nyilván tudatosan úgy időzítettük ezt is).

Magyarországon nem tudom, hogy hol van rá lehetőség.

(#1 + #3)

2023. márc. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Magyarországon és Ausztriában sajnos nincs rá, azt tudom.
2023. márc. 31. 15:31
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Még amíg Magyarországon voltam egyetemista, egy ideig szemeztem a Skandináv Ház nyelviskolával (csak aztán nem volt rá időm, meg más dolgok élveztek prioritást), ahol többek között izlandit is tanítanak. Ha nem is vennél részt egy nyelvtanfolyamon, ott talán tudnának ilyen témában tanácsot adni.

[link]

(#1 + #3 + #5)

2023. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Az izlandin kívül még melyiket ismered áthatóbban?
2023. márc. 31. 15:41
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Angolból és olaszból felsőfokon beszélek, spanyolból B2-es nyelvvizsgám van. Az előbbi kettőt napi szinten használom (Olaszországban élek), a spanyolt azért ritkábban, illetve más nyelveket is szeretnék megtanulni majd a jövőben.

(#1 + #3 + #5 + #7)

2023. márc. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Mennyi idős a Tanár Úr?
2023. márc. 31. 15:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!