Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz vagy az orosz nyelv...

Az olasz vagy az orosz nyelv könnyebb magyarként úgy, hogy angolul tanultam csak?

Figyelt kérdés

2022. júl. 5. 13:18
A kérdező szavazást indított:
Olasz
Orosz
27 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Olasz. Ott csak igeragozás van. A főneveket, mellékneveket csak egyeztetni kell.

Oroszban viszont mindent kell ragozni és különböző esetek is vannak.

De angolhoz képest mindegyik nehezebb.

2022. júl. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Az olasz az angolra jobban hasonlít, mint a magyarra, de csak kicsit nehezebb.

Az orosz viszont jobban hasonlít a magyarra, mint az angolra, ezért sokkal nehezebb.


Viszont ha nem akarsz Olaszországban élni vagy nem olasz nyelvet igénylő munkád van, akkor szerintem nem éri meg ezt tanulni. Én inkább tanulnék olyan nyelvet, amit többen beszélnek a világon. Illetve a legjobb szerintem, ha angolul megtanulsz magas szinten, mert Európában ahol nem beszélnek magyarul, ott beszélnek angolul.


Én 8 éve csináltam C1-et olaszból és azóta egyáltalán nem használtam, mert Magyarországon élek és a munkahelyem sem kötődik az olasz nyelvhez.

2022. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2-t csak megerősíteni tudom, nem túl hasznos az olasz nyelv konkrét célok nélkül. Az, hogy kinek mi a könnyebb, az teljesen emberfüggő szerintem.
2022. júl. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Én mindkét nyelvet tanultam. Szerintem az olasz könnyebb, bár az erős túlzás, hogy csupán az igéket kell tudni ragozni hozzá, de tény, hogy viszonylag rövid idő alatt el lehet sajátítani. Az orosz viszont élvezetesebb volt számomra, hasznosabb is és a gyermeki lelkem úgy fogta fel a cirill betűk tanulását, mint valami titkosírás kibogozását. Az olasz tanulható otthon egyedül, az orosz esetében viszont mindenképp szükséged lesz egy jó tanárra.
2022. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kettő keveréke: a nyenyec (ненэцяʼ вада).
2023. márc. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!