Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meglehet tanulni egy nyelvet...

Meglehet tanulni egy nyelvet 11 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Nem szeretném elmondani, milyen nyelvet.(Ha lehet, ne kérdezzétek)

2023. ápr. 2. 16:51
A kérdező szavazást indított:
Igen, persze
Nem, egy nyelv megtanulásához nagyon sok idő kell!
22 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szinten? Folyékonyan? Egy év alatt kizárt, max. esetleg nyelvi környezetben, ha jó a nyelvérzéked.
2023. ápr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1-es! #Emelt szinten #Igen, folyékonyan.


(RENDESEN)

2023. ápr. 2. 17:14
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

"meg lehet tanulni" - helyesen...


Milyen szintről indulunk, mennyi a rá fordítható idő egy nap?

2023. ápr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
Nulláról alapfokra lehet jutni, szorgalmas tanulással. Nyelvtehetségek tovább juthatnak, ők beszélhetik a nyelvet folyékonyan is akár.
2023. ápr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Thunderfairy ***** válasza:
74%
Szerintem kizárt. Még az anyanyelvedet se tanultad meg 1 év alatt.
2023. ápr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan az intenzitástól függ. Nem a naptári időtartam számít, az nem a nyelvtanulás mértékegysége, hanem az óra. Mondjuk, napi két órával meg lehet.
2023. ápr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nulláról napi 2-3 óra ráfordítással és megfelelő nyelvtanulási módszerrel egy erős középszint szerintem bármiből elérhető, én a némettel voltam így egyetem mellett tanultam autodidakta módon. Igaz nem tartom egy nehéz nyelvnek, de egy év alatt összehoztam úgy a B2-es nyelvvizsgát, hogy nem volt tanárom.

Gimnáziumban 2. nyelvem a francia volt, ebből szintén tervben van egy nyelvvizsga.

2023. ápr. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Snowy_owl ***** válasza:
17%
Én másfél év után felsőfokú nyelvvizsgáztam olaszból (de valószínűleg előbb is meglett volna), ha intenzíven tanulsz és sokat gyakorolsz, akkor semmi sem lehetetlen :)
2023. ápr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

Ha már tanultál sok esetleg hasonló nyelveket, akkor simán.

De függ kortól is, tanulási módszertől, ráfordított időtől, energiától, intenzitástól stb.


Elméletileg lehetséges. Valójában szerintem annak, aki ezt itt így kérdezi, valószínűleg nem.

2023. ápr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Emelt sznten, folyékonyan?


Nem lehet.

Persze, ha folyékonyan beszélsz spanyolul és portugálul, akkor az olaszra van esélyed.

2023. ápr. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!