Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék angol B2-es...

Hogyan tudnék angol B2-es szintű nyelvtudást szerezni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 10.-es, és erre a nyárra leakarom rakni legalább egy b2-es nyelvvizsgát. Megvannak az alap tudásaim, de sok szempontból érzem azt, hogy jócskán van mit javítanom. Az iskolában alig tudunk haladni, össze vagyunk vonva, és egyszerűen a hangzavar és a folyamatos fegyelmezés miatt nem tudunk normálisan tanulni. A kérdésem hogy tudnátok-e ajánlani weboldalakat, applikációkat ahol tudnék gyakorolni?

2023. ápr. 3. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
8%

"Most vagyok 10.-es...

ma 22:56"


Majd holnap megmondom, most menjél aludni, hogy amiről ma hallottál, az alvás közben be tudjon épülni az agyadba.

2023. ápr. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
A nyelvvizsga központnak, legalábbis ahol én csináltam, van felkészülést segítő könyve, ami célzottan az ő vizsga rendszerükre készít fel. Marha olcsó volt, szóval nem megterhelő befektetni. A szóbelire pedig egy barátoddal készülj, az instrukciók, szituációk, témák szintén benne vannak a könyvben. Hallott szöveg pedig konkrétan vicc kategória. Ne félj, ha kicsit specifikusan rákészülsz, marha egyszerű lesz az egész. Sok sikert!
2023. ápr. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"A nyelvvizsga központnak, legalábbis ahol én csináltam, van felkészülést segítő könyve, ami célzottan az ő vizsga rendszerükre készít fel. Marha olcsó volt, szóval nem megterhelő befektetni. A szóbelire pedig egy barátoddal készülj, az instrukciók, szituációk, témák szintén benne vannak a könyvben. Hallott szöveg pedig konkrétan vicc kategória. Ne félj, ha kicsit specifikusan rákészülsz, marha egyszerű lesz az egész. Sok sikert!"


Kérdező, ezt olyan valaki írta, akinek már megvolt az erős B2 szintű tudása, amikor elkezdett magára a nyelvvizsgára készülni, vagyis annyiból állt neki a készülés, hogy megismerkedett az adott vizsga feladattípusaival.

Ha neked csak alaptudásod van, az jelenthet bármit, de azt még biztos nem jelenti, hogy meglenne a B2 szintű tudásod, úgyhogy előbb azt kell elérned.

Hogy hol tartasz, azt megállapíthatod pl. abból, hogy az iskolában használt tankönyveden milyen jelzés van (A2? B1? a kettő között?, stb.), hogy mennyire találod könnyűnek vagy nehéznek a benne található feladatokat, olvasmányokat, hallott szövegeket, stb., vagy kitölthetsz valami online szintfelmérő tesztet is.

Szóval? Hol tartasz jelenleg? Van olyasmi, ami nehezebben megy, mint a többi? Pl. az olvasott szövegeket jól megérted, de hallás után kevésbé? Vagy beszélni még oké, de írni nem tudsz? Vagy honnan indulsz?

2023. ápr. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

Csak apró megjegyzés: 5 helyesírási, nyelvhelyességi hibát véltem felfedezni egy kb négy soros szövegben...


Mi a helyzet a magántanárral, nyelvi iskolával?

2023. ápr. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Mi az amit leginkább fejleszteni szeretnél? Szókincs, hallás, nyelvtan? Ha ezeket tudjuk könnyebb ajánlani appot, bármi mást
2023. ápr. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15%
Az ugye megvan, hogy hiába rakod le, külföldön semmit sem ér!
2023. ápr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!