Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretne valaki a Colores...

Szeretne valaki a Colores könyveből elkezdeni spanyolul tanulni velem?

Figyelt kérdés

Napi kb. 3 órát szeretnék a tanulásra szánni, de azt nem kell közösen. Arra gondoltam, hogy megbeszélhetnénk a feladatokat, ha nem értünk valamit, hátha a másik tudja, tarthatnánk egymásban a lelket, és videóchaten megcsinálhatnánk azokat a feladatokat, amelyekben párbeszédet kell alkotni.

Most kezdtem el a Colores 1. részét. A legalapabb kifejezések mentek, de nem tartok sehol még. Olyan embert keresek aki tényleg komolyan gondolja. Ha szeretnél elkezdeni tanulni, de valami nem tetszik abból, amit írtam, akkor írj rám, hátha közös nevezőre tudunk jutni.

Van erre amúgy külön oldal? Tanulótárs kereső? Még nem hallottam róla.



2023. ápr. 5. 15:06
 1/3 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy én szeretnék jelentkezni a júliusi Dele nyelvvizsgára B 1 szinten. 18 200 Ft. Szerintem megéri, mert annyira nem drága, hogy nagyon megviseljen, ha nem sikerül, de jó motiváció, mert ezért már tanulok.

Azt is kifelejtettem, hogy 20 éves nő vagyok, és jó lenne korban közelálló tanulótárs, idősebb férfivel tanulni biztos nem szeretnék, sajnálom.

2023. ápr. 5. 15:08
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak óvatosan ezzel a tanulótársas dologgal, főleg nyelveknél, mert egy-egy rossz berögződést nagyon sokáig tart a jövőben kijavítani.

Én a helyedben inkább keresnék egy tanárt, vagy legalább egy nyelvszakos egyetemistát. Már csak azért is, mert ha most kezded el tanulni a nyelvet, napi 3 órával szűk 3 hónap alatt biztos nem lesz meg az alapfok.

2023. ápr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Miért ne lehetne meg 3 hónap alatt? Nem csinálok ezen kívül semmit, és a 3 óra az az aktív tanulás. Azon kívül nézek sorozatokat (bár eddig nem sokat jegyeztem meg, de így hogy elkezdtem rendesen tanulni a szavakat, kifejezéseket, az segíthet megjegyezni, plusz a hallásértést nagyban fejleszti szerintem). Van hogy a tiktok feldob tanulós videókat, el fogok kezdeni spanyol zenét halgatni, és ha sikerül találni nagyon egyszerű könnyített olvasmányt, akkor olvasni is fogok. A három óra is bővülhet még. Az igaz, hogy tanárral jobb lenne, csak sajnos nekem nincs arra pénzem, a szüleim pedig nem fizetnének ezért. Rengeten maguktól tanulnak, én is úgy tanultam meg angolul(mondjuk azt nagyrészt csak sorozatokból sok idő alatt). Ha valami rosszul marad meg, akkor megtanulom jól később. Mostmár nem akarok kifogásokat keresni, megpróbálom így, júliusban elmegyek nyelvvizsgázni, ha sikerül annak nagyon örülök, ha nem akkor ez van, gyakorlok tovább. Amúgy ha sikerülne a nyelvvizsga, akkor lehet fizetnének a szüleim magántanárt(még nem is említettem, hogy spanyolul tanulok), és ő kijavítaná az eddigi hibákat, és jól megtanítaná a többit. Angollal is hasonlóan voltam. Meg volt a nagyrésze, de a B2 nyelvvizsgám előtt vettem 10 magánórát, ahol a tanár elmagyarázta a hibákat. Voltak nagyobb hibáim, de elmagyarázta egyszer és sikerült megértenem. Szóval szerintem van rá nagy esély, hogy sikerül.

Azért köszi a választ!

2023. ápr. 5. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!