Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Továbbtanulásnál hogy megkapja...

Továbbtanulásnál hogy megkapjam a többletpontot milyen típusú nyelvvizsga megléte szükséges?

Figyelt kérdés
Középfokúra gondolok: B vagy C?
2010. okt. 8. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Komplex, vagyis C.
2010. okt. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kicsit meg vagyok zavarodva de ha jól sejtem akkor a komplex C típusú az a régi elnevezés most B2-nek hívják. Igaz?
2010. okt. 8. 16:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyzseűsítsünk. Közép vagy felsőfok kell, hogy megvan az írásbeli, a szóbeli meg a hallgatás is.
2010. okt. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzuk a dolgokat:)


Az A1, A2, B1, B2, C1, C2 a szintet jelöli. B1=alapfok, B2=középfok, C1=felsőfok.


Az A, B és C a típust jelöli. Az A a szóbeli, a B az írásbeli (vagy fordítva, ezt mindig összekeverem:D), a C pedig a komplex (írásbeli és szóbeli).


Továbbtanulásnál legalább B2-es szintűt és csak C típusút fogadnak el!:)

2010. okt. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
C1-et is elfogadják...
2010. okt. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

B2 komplex (C) = középfokú - ez 35 pont

C1 komplex (C) = felsőfokú - ez 50 pont ha jól tudom, persze lehet hogy nem, mert már 2 éve érettségiztem :)


Az pedig mindegy, hogy egy- vagy kétnyelvűt teszel, csak meglegyen mindkét rész, szóval teljes vizsgád legyen és persze határidőre bemutasd!


Felsőoktatásban a C1 felsőfok kiváltja a szakmai középfokot is, ha azt kér a szakod, de amúgy legtöbb helyen általános középfokot (B2) kérnek.

www.nyak.hu - itt megtalálod az összeset és még a vizsgahelyszíneket is.. :)

Az egynyelvűben nincs fordítás, ennyiben térnek el egymástól

Népszerű a TELC, ECL, Euro, BME, TársalKODÓ, Pannon

2010. okt. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tehát nem elég csak egy írásbeli vagy csak egy szóbeli hanem mindkettő kell
2013. jan. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, mindkét rész kell, akkor teljes csak a vizsga.

Az már mindegy melyiket mikor és melyik vizsgarendszernél csináltad. A nyelvvizsga nem évül el, többségük összevonható másikkal.

Pl. teszel egy Origó (egynyelvű) szóbelit, és teszel egy BME (egynyelvű) írásbelit, akkor is B2 komplexed lesz. Csak annyi, hogy nem egy bizonyítványban lesz meg, hanem 2 db keményfedelest kapsz. Ezt teheted egynyelvű-kétnyelvűvel vagy kétnyelvű-kétnyelvűvel is, a szint a lényeg és a típus.

www.nyak.hu

2013. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!