Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mivel a diplomához nyelvvizsga...

Mivel a diplomához nyelvvizsga szükséges, muszáj letennem valamit az asztalra. Viszont fogalmam sincs, hogy milyen típusút válasszak, melyiket fogadják el. Ti mit ajánlotok? Mit tudtok erről?

Figyelt kérdés
Már átnéztem jó pár oldalt, és a BME egyre szimpatikusabb, de nem tudom, hogy azt elfogadják-e? Az angol tudásom elég gyenge, nincs hozzá érzékem (viszont minden másból töriből, magyarból stb. jó vagyok, szóval eszem szerintem meg lenne hozzá...), viszont most esti suliba járok, heti két délután, szóval időm lenne rá bőven.
2011. jan. 4. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
elfogadják, viszont úgy hallottam, h nem a legkönnyebb :(
2011. jan. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1,5 éve, amikor én csináltam, akkor azt mondták, hogy a szóbelim legyen ORIGÓS, az írásbelim meg dexamos, akkor ezek voltak a legkönnyebbek állítólag. Mondjuk meg is lett elsőre mindkettő.
2011. jan. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nincs hozzá érzéked? Tanuljad, oszt tudni fogod! Gyakorolni kell, ennyi az egész. A lusták szoktak erre hivatkozni "Nincs nyelvérzékem..." Baromság. Ha töriből meg magyarból jó vagy, akkor feltételezem, hogy nincsenek problémák a felfogásoddal, így az angol sem okozhat nehézséget.


Csak nem magolni kell, hanem használni. Mondjuk naponta 5×15 perc angolozás hatékonyabb, mint 1×2 óra se99elés, mert 15 perc után úgyis elkalandozik az ember figyelme. Amint észreveszed, hogy nem is figyelsz rá, és teljesen máshol jár az eszed, akkor abba kell hagyni, és a nap folyamán később visszatérni rá.


Ez a módszer majdnem minden tantárgyra érvényes.

2011. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondolom egy középfokot csak meg bírsz csinálni
2013. jan. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vegyél könyveket gyakorolni

Oldj meg sok tesztet

2013. jan. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!