Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon komolyan kérdezem: a...

Nagyon komolyan kérdezem: a mesterséges intelligencia jövőbeni fejlődését figyelembe véve, érdemes holnaptól elkezdenem idegen nyelvet (később akár még egyet) tanulni ??

Figyelt kérdés
Szükségem lenne rá a jövőm szempontjából, de kérdés hogy lesz-e ennek majd értéke a jövőben a munakerőpiacon, vagy mesterséges intelligenciával támogatott fordítógépek azonnal a fülünkbe mondják majd a szöveget amit idegen nyelven hallunk ??

2023. ápr. 12. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
"azonnal a fülünkbe mondják majd a szöveget" ezt a részt emelném ki. Ha egy üzleti tárgyaláson használod, akkor működik. De ha szerelmet akarsz vallani, akkor inkább mondd te a fülébe a saját szavaiddal. Szóval tanulj csak bátran, akár több idegen nyelvet is :-)))
2023. ápr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szeretnék, és van is kedvem hozzá, de azért elég szomorú lenne, ha kiderülne hogy mindez felesleges volt és a munkaerőpiacon majd semmilyen plusz értékkel nem bír majd.

Pedig én még abban nőttem fel hogy az emberi tudás az egyik legnagyobb érték.

2023. ápr. 12. 20:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne majrézz már.

Pl az angoltudásomnak óriási hasznát látom, de 90%-ban nem a munkahelyemen. Pedig multinál dolgozom, angol nyelven. Csak sokkal nagyobb haszna van annak, hogy eredeti nyelven tudok tartalmakat fogyasztani.

A te szempontodból óriási előny, ha beszélsz idegen nyelvet. Ennyi.

2023. ápr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem angolon kívül nem igazán érdemes semmilyen nyelvet tanulni, mégha ezért le is pontoznak. Amit angolul nem lehet elérni, azt nem is érdemes. Angolul még egy arabnak meg egy àtlag ázsiainak is illik tudni. Más nyelvre meg tot a google fordító, már annyit javult évek óta az is, hogy simán alkalmas majdnem mindent lefordítani.
2023. ápr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem majrézok, hanem a nyelvtanulás egy komoly befektetés sztem, aminek a múltban jelentős értéke volt. A jövőben is lesz még értéke ?


Nem csajozni szeretnék idegen nyelven :D

2023. ápr. 12. 22:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lesz értéke.

Nem a csajozásról szól.


Nem kell ahhoz MI, hogy egy gép lefordítsa a beszédedet. Most is megtehted, hogy odamész egy külföldihez és a Google Translate segítrségével mindketten az anyanyelveteken beszéltek.

De két ember kommunikációjának a minősége jelentősen romlik, ha egy gép közéjük ékelődik. Akkor is, ha az egy szinkronhang ami a füledbe épített hangszóróból szól.

Sokkal egyszerűbb úgy beszélgetni, hogy nem kell hozzá semmilyen kütyü.


Ráadásul ha már a jövőt boncolgatod... Azt is szokták mondani, hogy ha egy tisztességes koronakidobódás telibekapja a Földet, akkor itt 48 óra alatt a kőkorszakig sülyedünk vissza, egyszerűen mert MINDEn elektormos eszköz kisül a FÖld azon az oldalán. Beleértve a műholdakat (GPS, internet), a telefont a zsebedben, de még a villankyörtét is.

Oszt akkor hogy érteted meg John Smithel, hogy többet érsz neki, ha életben hagy és nem ver agoyn a húsodért?:D

2023. ápr. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen időpazarlás több nyelvet tanulni. Tanulj meg angolul és ezen kívül legyen egy piacképes szakmád és teljesen jó vag.


Full felesleges 5 nyelven beszélni ha azon kívül semmi versenyképes tudásod nincs akkor a munkaerőpiaci értéked 0.

2023. ápr. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7, ezzzzzzzzz így ebben a formában nem igaz, tekintve, hogy egy nem túl sokak által beszélt európai nyelvvel azért lehet jó munkát elcsípni. Én pl holland nyelvtudással, mindennemű munkatapasztalat nélkül nettó 320 + egyéb juttatásokért kezdtem egy multinál 2017-ben. Persze, nyilván, egy jó mérnök ennél jóval többet is kaphat kezdőfizunak, de az, hogy semmit sem ér a nyelvtudás, az így ebben a formában nem igaz.
2023. ápr. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!