Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen lépésekben tanuljak...

Milyen lépésekben tanuljak angolul?

Figyelt kérdés

5 éve tanulok angolt, de egyaltalan nem latszik meg.Az iskolaban a tanarok mar nem veszik a fáradtságot hogy megtanitsak.. Ha muszáj, elmotyogok valamit de szeretnek megtanulni rendesen is, eleg nagy a motiváciom!! De hogy kezdjek neki? Uljek le szavakat tanulni? Vagy eloszor nyelvtan részét tanuljam? De azon belül is hol kezdjem? Igék,jelen ido, mult ido.. Milyen lépésekben haladjak, hogy kezdjek neki?

(nyaron megyek ki Angliaba, a jovoben ott is szeretnék elni ezert lenne fontos)



2023. ápr. 17. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

"nem veszik a fáradtságot"

nem veszik a fáraDSágot = nem fáradoznak, as opposed to túl fáraDTak


"Ha muszáj, elmotyogok valamit"

Ne csak akkor motyogjál, amikor muszáj, hanem használd ki az angolórákat és csinálj minden szóbeli - meg egyéb - feladatot teljes erőbedobással. A tanár nem tud helyetted gyakorolni se beszélni, se semmi mást.


"eleg nagy a motiváciom!!"

Két felkiáltójellel? Nem úgy tűnik... Akkor miért csak akkor szólalsz meg, ha muszáj?


"De hogy kezdjek neki? Uljek le szavakat tanulni? Vagy eloszor nyelvtan részét tanuljam? De azon belül is hol kezdjem? Igék,jelen ido, mult ido.. Milyen lépésekben haladjak, hogy kezdjek neki?"

Szerezz be egy (kezdetnek) ugyanolyan szintű másik tankönyvet munkafüzettel és megoldókulccsal együtt, és haladj aszerint! Abban van minden épp a megfelelő szinten és arányban: nyelvtan is, szavak is, olvasós, hallgatós, stb. feladatok. Ne válogass, mindent csinálj meg belőle, ne csak folyton lapozz a következő oldalra, hanem kérdezd is ki magadtól a szavakat rendszeresen írásban, és csak akkor haladj tovább, ha már ötöst adnál magadnak a szavakra is, meg a nyelvtanos feladatok megoldásaira is. Ha még nem, akkor gyakorold az eddigieket még többször. Ha úgy érzed, a nyelvtant többet kéne gyakorolnod, szerezz be egy megoldókulcsos nyelvtani gyakorlókönyvet is, és csinálgasd belőle azokat a feladatokat, amelyek a könyvben szereplő nyelvtani jelenséget gyakoroltatják. Döntsd el előre, hogy mondjuk hány százalékot kell tudnod ahhoz, hogy ötöst kaphass majd, és tartsd is magad ehhez: csak akkor haladj tovább, ha eléred az előre meghatározott szintet. Ha így végigcsináltál egy könyvet, jöhet a következő szint. Ne próbáld meg te magad feltalálni a nyelvtanulást mindenféle hozzáértés nélkül, hanem bízz a tankönyvírókban meg azokban a százezrekben meg a tanáraikban, akik ugyanabból a könyvből tanulnak. Itt találsz egy csomó könyvet megoldókulcsokkal, hanganyagokkal, stb. együtt:

[link]

2023. ápr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
64%

Èn Angliában èlek több mint 6 éve. Otthon akár hogyan próbálkoztam nem tudtam megtanulni beszélni.

Jártam magán tanárhoz, de egy szint után nem fejlődtem semmit.

Magyarul gondolkodtam és beszéltem a hétköznapokon.


Ezért ki költöztem Angliába. Az első két év nagyon nehéz volt mert sikerült életem legkeményebb munkahelyen kezdenem. Mindenki hadarva beszélt és a munka tempó olyan volt, hogy,elsőre azt hittem, hogy viccelnek, de nem.



Nekem otthon a munkafüzetben old meg a feladatokat meg magold be a,szavakat nem működött. Itt ha új szót hallok mindig van mihez kötnöm, egy emberhez, egy,szituációhoz ezért sokkal könnyebben megmarad plusz itt nincs más út Angolul kell beszélni.


Nekem ez volt az út, hogy megtanuljak Angolul, de mindenki más.

2023. ápr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!