Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanultatok meg egyedül...

Hogyan tanultatok meg egyedül angolul?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megszeretnék tanulni angolul, viszont se időm sem pénzem magánórákat venni. Sokan egyedül tanultak meg és nem tudom hogy hogyan kezdjem…letöltöttem és előfizettem a Duolingo illet az Xeropan nevű alkalmazásra de az a tapasztalatom hogy ezek csak elhitetik velem hogy kezdem tanulni az adott nyelvet. Még használom tök jó, 80-100%-ékos aránnyal oldom meg a feladatokat de a való életben 2 értelmes mondatot nem tudnék összerakni. Nagyjából 1-másfél hete kezdtem el ezeket használni kb nulla angol tudással. Ti hogyan kezdtétek illetve milyen tanácsokat tudnátok nekem adni?
2023. ápr. 12. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Én őszintén mondom, hogy ebből tanultam: [link]

Innen írogattam ki rengeteg szókártyához szavakat.


A nyelvtant viszont nulláról tanár nélkül nehéz elsajátítani, ehhez nem tudok jó oldalt mondani, hátha más tud benne segíteni.


Én középiskolában kb A2 szinten tanultam meg angolul, a nyelvtant leginkább onnan, de ebben az útiszótárban minden benne van, ami szóba kerülhet akár myelvvizsgán. Habár myelvvizsgán előtt megvettem még az Euroexam könyvet és munkafüzetet CD-vel együtt.

2023. ápr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bármilyen pénzkidobásnak is hangzik a dolog, én egy kezdőtanfolyamot javasolnék (ahol remélhetőleg foglalkoznak is veled) miután lesz egy kis rálátásod a nyelvre onnantól mehet egyedül a dolog.


Szavak tanulásához én témaköröket javasolnék pl öltözködés stb (ne random tanuld a szavakat)


Illetve egy tuti könyv: [link]


Én általános óta tanulom az angolt, de az érdem nem az iskoláé, hanem a videójátékoké.

2023. ápr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!