Angol OKTV tippek?

Figyelt kérdés

Tudnátok tippeket írni angol OKTV I.fordulójához tippeket?

Hogyan készüljek fel, mikre figyeljek az egyes típusfeladatoknál?

Most 11.es vagyok, gimiben angol nekem a 2.nyelvem (de sajnos órákon vagy filmet néztünk, vagy magyarul beszélgettünk)

Így egyedül foglalkoztam a nyelvvel, idén kipróbáltam az OKTV-t, 78 pont lett

Van Euroexam B2 komplexem is.

Szóval gondolkodtam rajta, hogy esetleg intenzívebb felkészülés után továbbjutok jövőre (nem tudom, ezek alapján, amit leírtam, erre mennyi esély van)



2023. ápr. 20. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés esély van rá, hogy továbbjuss, mert iszonyat magas a színvonal, de ha második nyelvesként 78 pontot elértél, az nagyon szép eredmény!

Ne az legyen a cél, hogy továbbjuss, hanem az, hogy minél jobban megtanulj angolul. Indulj el majd újra az OKTV-n is, meg bármi más versenyen, amihez van kedved, oldogasd meg a korábbi évek feladatsorait, azokból is sokat tanulhatsz, de tényleg nem jó cél a továbbjutás, mert előrevetíthető a csalódás, holott igazán nincs miért szomorkodnod, ha máris 78 pontot tudtál írni!

[link]

2023. ápr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33%
#1, a link az iszonyatos szinvonal? Nem inkabb B2?
2023. ápr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Megnézném, hogy hány pontot érsz el... :)

B2 az emelt szintű érettségi. A OKTV-n már az első forduló is nehezebb annál, de amikor az iszonyat színvonalat írtam, valójában azokra gondoltam, akik a döntőbe is bejutnak, az igaz.

2023. ápr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!