Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Anyanyelvi szinten tudok...

Nemetbirodalom2.hadtest kérdése:

Anyanyelvi szinten tudok angolul mégis 1,91vagyok belőle ez mégis, hogy lehetséges? Egész 8. Ig szín 5 ös voltam angolból, akármilyen szöveget letudok fordítani, jól beszélem a nyelvet.

Figyelt kérdés
Ugye mindjárt év vége és aggódom az átlagomért

2023. ápr. 25. 00:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
64%

"get a language certificate so you don't even have to take the language course and attend the English classes in the school"

Wrong.

2023. ápr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%

Az iskolában arra is adhatnak jegyeket, hogy megírod-e rendszeresen a házit, hogy aktívan részt veszel-e az órán, meg ilyenek. Ha nem vagy rá hajlandó, hogy teljesíts, teljesen mindegy, hogy mi van a fejedben, a jó jegyek mellett lesz egy halom rossz jegyed is, és így a béka alatt lesz az átlagod. De ha ez neked csak április végén tűnik fel, akkor meg is érdemled.

A másik meg persze igen, az, hogy lehet, hogy messze nem is vagy olyan jó, mint hiszed, főleg az adott csoport színvonalához képest, amiről meg semmit se tudunk, sőt, azt sem tudjuk, hogy hányadikos vagy.

2023. ápr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%

A szüleid, családod angol anyanyelvűek, akikkel csak angolul kommunikálsz? Angol környezetben élsz? Ha nem, akkor nem beszéled anyanyelvi szinten az angolt.

Az, hogy 'bármilyen' szöveget le tudsz fordítani, nem egyenesen arányos a beszédkészséggel. Az anyanyelvi szinthez nem csak a folyékony, választékos beszéd tartozik, hanem a kultúra, mindennapi élet ismerete is.

2023. ápr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Thunderfairy ***** válasza:
78%
Úgy láttom hogy nem nagyon értékeltétek azokat akik angolul válaszoltak a kérdésre. Ha tudnék jól angolul én is csinálnék ilyen kis teszt válaszolást a nagy anyanyelvűeknek.
2023. ápr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
44%

14. Én a 9 hsz.-ben azt írtam, hogy vizsgázzon le angolból, és akkor még az órákra sem kell bejárnia. Egyébként köszönöm. Persze ne legyen igazunk, de a kérdezõnek akkor úgyis mindegy, milyen nyelvben válaszolok, sõt, angolul talán még jobban is érti.


Akik válaszoltak, azok szerint nincs igazam, mert:

- a nyelvvizsgán az anyanyelvi beszélõk is rosszul szerepelnek (ami egy korszerû középfokú vizsgán kizárt, mert a nyelv helyes használatát mérik, nem nyelvészeket vesznek fel, tehát nem nyelvtani szakkifejezések értelmezését várják.)

- 11.es szerint egész egyszerûen nincs igazam, és kész. Az "óra látogatása nem lesz kötelezõ" részt emelte ki, gondolom "megragadta a lényeget" és arra gondolhatott, hogy az órákra ettõl még be kell járni, csak az osztályzás alól lesz felmentve. Hivatalosan ez még igaz is lehet, bár nem tartom valószínûnek, hogy egy tanár ragaszkodjon valaki olyan jelenlétéhez, akit úgysem kell osztályozni.


Pedig én fenntartom, hogy aki "anyanyelvi szinten" beszél angolul, az röhögve megcsinál egy nyelvvizsgát, aztán megbeszéli az iskola vezetésével, bemutatva a vizsgapapírt, hogy ne kelljen nyelvórákon részt vennie, és meg van oldva a probléma.

2023. ápr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
26%

#15,


Ha meg egyszer elolvasod, azt irtam, hogy egy anyanyelvu is bukhat szokincs hianyabol, mondatok szerkeszteseben, fogalmazasban, nyelvtanbol es helyesirasbol (spelling). Az utolsobol 70% igen csak elbukna.

Es akkor ott van meg a leveliras, cimezes es amit sok nem tudod - yours sincerely/faithfully.

2023. ápr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
91%

16.: Én már érettségiztettem angolból, és én mondom neked, hogy ha csak ilyesmiken lehet fogást találni a vizsgázónál, hogy spelling, még szabályos levélírás, akkor csak ettől még nem bukik meg. Egy anyanyelvi szintűnek a szókincse meg nehogy már ne legyen elég egy érettségin vagy egy középfokon. Még ha ez reális is lenne, nyelvi rutinból megoldja.

"Az ajtófélfának a felsô része, amibe a nagyon magas emberek bevágják a fejüket." Jaaa, nem ismerte azt a szót, hogy "szemöldökfa"? Kit érdekel?

2023. ápr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%
Szóval magunkról csak akkor állítsuk, hogy anyanyelvi szinten bírunk egy nyelvet, ha 1) tudjuk az mit jelent, 2) megfelelünk a definíciónak.
2023. ápr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Thunderfairy ***** válasza:

15.


Én már olvastam példát arra hogy anyanyelvűt is megbuktattak.

2023. ápr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
67%

"egy korszerû középfokú vizsgán kizárt, mert a nyelv helyes használatát mérik, nem nyelvészeket vesznek fel, tehát nem nyelvtani szakkifejezések értelmezését várják."

Viszont csak bizonyos válaszokat fogadhatnak el, nem akármilyen egyebet, csak olyasmikre adhatnak pontot, ami benne van a megoldókulcsban, csak olyan szempontok alapján értékelhetnek, amelyeket előírtak nekik, stb., amire pont azért van szükség, hogy kiszűrjék a vizsgáztatók és a javító tanárok szubjektivitását, ami nagyon is elvárt dolog a korszerű nyelvvizsgákon.

Ebből pedig az következik, hogy hiába látja a javító tanár, hogy mennyire szívhez szóló, empatikus, értelmes, átgondolt, nyelvileg igényes, szabatosan, nagy szókinccsel megfogalmazott, stb. választ írt valaki mondjuk egy fórumbejegyzésre, amelyben valaki tanácsot kért azzal kapcsolatban, hogy hová menjen nyaralni kevés pénzből két gyerekkel, kénytelen lesz rá nulla pontot adni pl. az emelt szintű érettségi típusú nyelvvizsgán, ha az illető arról írt, hogy

- ő hova ment tavaly kevés pénzből nyaralni a gyerekeivel

- miért volt jó és olcsó egyszerre

- miért élvezték a gyerekei

- jövő nyáron is oda akar-e majd menni újra vagy inkább máshova,

ha a feladat az volt, hogy olyan hozzászólást írják a fórumbejegyzésben, amelyben arról írsz, hogy

- miért fontos, hogy mindenki eljusson nyaralni legalább egyszer egy évben, ha gyerekei vannak

- milyen más szempontokat kell figyelembe venni az anyagiakon kívül, amikor úticélt választunk a gyerekekkel való nyaraláshoz

- hogyan érdemes utazni, ha gyerekekkel megyünk nyaralni

- van-e saját tapasztalatod arról, hogy milyen volt kempingezni a szüleiddel gyerekkorodban.

Ugyanis ha az irányító szempontokat egyáltalán nem követte a vizsgázó, akkor a feladatteljesítésre nulla pontot kell adni neki, és előírás, hogy ha a feladatteljesítése nulla pont, akkor a nyelvtani, szókincsről szóló, stb. részpontszámainak is nullának kell lenniük az adott feladatban - ami miatt akár az egész angol érettségit is bukhatja. (Volt is ilyen diákom.)

Akkor is, ha valóban anyanyelvi szinten használja a nyelvet!

Ilyenek a korszerű nyelvvizsgák, nem pedig olyanok, hogy a vizsgáztató kényére-kedvére bíznak mindent. Akkor ugyanis megtörténhetne, hogy valaki betanul egy szöveget szóról szóra, beadja fogalmazásként, és megkapja rá a nyelvvizsgát - pedig egy ilyen szövegből egyáltalán nem derülne ki, hogy amikor valóban ő maga fogalmaz, az mennyire megy neki. Ezért ilyenek.

2023. ápr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!