Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gimiben haladó angol után...

Gimiben haladó angol után melyik nyelvet választanad es miért?

Figyelt kérdés
Német, olasz és francia nyelvből kéne választani. Teljesen tanácstalan vagyok...
2023. máj. 10. 18:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, haladó angol mellé! Nem utána.
2023. máj. 10. 18:27
 2/12 anonim válasza:
16%
Biztos, hogy csak ezekből lehet választani, mertebből kettő már nem nagyon piacképes..német, olasz már nem igazán jó választás. Franciát csak akkor válaszd, ha átlagon felüli a gyerek nyelvérzéke.
2023. máj. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem átlagon felüli. Teljesen átlagos. Angolból ötös, de nem nyelvzseni.
2023. máj. 10. 18:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Németet.
2023. máj. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A lányom franciát választott. Ha lett volna olasz, akkor lehet azt. Németet nagyon nem akart, az orosztól meg megijedt az írás miatt.

Én is franciát tanultam a gimiben, jól is ment, legalább majd picit tudok segíteni az elején. :)

2023. máj. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
28%

Franciát két okból válaszd csak: ha tudod, hogy a jövőjét tengerentúlon képzeli el, vagy nagyon jó kereskedelmi érzéke van. Csak akkor, különben nem fogja tudni kamatoztatni, és hiába tanul csak passzív tudsa lesz, az is szépen el fog halványulni.

A másik két nyelvnél a német nehezebb tanuklásilag, az olasz könnyebb, de egyikkel sem fog tudni sokat érni ma Európában.


Ami súlyos pénzeket tud hozni később, már közép fokon is neki, akár munka mellett, akár utazásügyileg, akár kereskedelmileg jelenleg: kinai, koreai, japán+orosz.


Az utóbbiakban kéne gondolkodj-mert ez a jövő, és ezt nem csak Ázsiában, de a világ minden táján tudja kamatoztatni. Óriási verseny van egyfelsőfokú IT+Japán vagy koreai szakemberért itt Európába.

2023. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Állj már le a marhaságaiddal, adott az iskola, és adott a nyelvválaszték, hogy a picsbe választhatna már kínait meg oroszt... -_-
2023. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kösziii a válaszokat.


Igen, most megy 9.be és a második kötelező nyelvet próbáljuk kitalalni a fenti 3-ból az angol mellé.


Koreai, japán és orosz nincs a listán. Oroszul azért tud, mert kisebb korában tőlem tanult és nem felejtette el. 😀

2023. máj. 10. 21:24
 9/12 A kérdező kommentje:
Én is a németre szavaztam egyébként.
2023. máj. 10. 21:25
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
én is a németet választanám
2023. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!