Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfok birtokában az...

Angol felsőfok birtokában az ember képes angol nyelvű szakirodalmat rendesen megérteni?

Figyelt kérdés

ez a tudásszint elég arra, hogy a szakmámhoz tartozó szakirodalmat olvassam, megértsem és angolul képes legyek írni és beszélni róla?

pl. valaki közgázt végzett magyarul, felsőfok angollal mennyire érti meg az angol nyelvű szakkönyveket mire elég a felsőfok?


csak azért kérdem, mert tökre lehetetlennek érzem, h. megértsem a szakirodalmat, különféle szakkönyvekről van szó, amerikában, angliában adták ki őket, pdf-ben megvan, de vhogy teljesen lehetetlennek érzem, h. megértsek mindent, hogy képes legyek angolul megírni egy esszét vagy bármilyen szakszöveget, vagy hogy egy szakmabelivel beszélgessek angolul, nylván nem az időjárásról, hanem ezekről a bonyolult gazdasági témákról.


akarok angolból felsőfokút, de nem tudom, hogy az miben segt rajtam, vagy anyanyelvi beszélőnek kell lenni? ez utóbbi szintén lehetetlen, nyilván.

borzasztó sokat szenvedek az angollal.és mindenhova kérik, és nem elég a középfok.


2023. máj. 10. 23:32
 1/9 A kérdező kommentje:

kizárólag felsőfokú angol nyelvvizsgával rendelkezők válaszát várom.

akik megcsinálták, akik tapasztalatból beszélnek, és ezért hiteles választ adhatnak, mások erre most ne írjanak, mert nem érdekel a válaszuk.

2023. máj. 10. 23:34
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Kizártál a válaszadásból, akkor majd válaszol más, akinek vagy van felsőfokúja, vagy nincs. Mert ellenőrizni nem tudod.
2023. máj. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyar anyanyelvunek is epp ugy meg kell tanulni a szaknyelvet, angolul is menni fog.
2023. máj. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Egyáltalán magyarul érted a saját szakmádat vagy úgy sem?


Ezt azért kérdezem mert én rendelkezek angol felsőfokú nyelvvizsgával ami ahhoz jelentett pluszt hogy esetleg választékosabban tudom kifejezni magamat, de önmagában nem emiatt tudom kifejezni magamat angolul egy meetingen vagy konferencián, hanem azért mert magas szinten logikailag átlátom a saját területemhez (IT) kapcsolódó szakspecifikus dolgokat és ennek tudom az angol megfelelőjét.


Önmagában az angol szaknyelv nem nehéz, csak akkor ha alapból nincs meg a megfelelő szakmai tudásod hogy értelmezni tudd az angolul elhangzottakat. Például hiába olvassa el egy anyanyelvi szintű angol hogy

"abstract base class inheritance in Java allows a subclass to inherit the methods and variables of an abstract superclas" ha nincs tisztában az absztrakt ősosztály, öröklődés, alosztály, "szuper" osztály domain-specifikus fogalmak jelentésével, nem fogja érteni hogy miről van szó.

2023. máj. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát felsőfokú angol és felsőfokú angol is közt van különbség, van aki konkrét a nyelvvizsgára tanult és úgy lesz felsőfokúja, ő lehet nem érti meg, de ha valaki sokat találkozik az adott nyelvvel, tegyük fel olvas vagy dolgozik, tanul az adott témában, akkor természetesen megérti igen.
2023. máj. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Thunderfairy ***** válasza:
Szerintem felsőfokkal azért már megérti az ember a dolgokat. Persze nem azok akik csak, jaj a vizsgán átmentem szintűek. Akiknek komolyan ott a tudásuk is azok biztos hogy megértik.
2023. máj. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1-es, pont az olyan semmitmondó válaszok miatt kértem, h. csak felsőfokúval rendelkezők írjanak, mint amilyet te adtál.

akinek nincs felsőfokúja, úgysem tud olyan relkeváns választ adni, mint akinek van. én személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi, nem felesleges okoskodásra.


4

igen, magyarul flottul megy, és pont ez a bajom az angollal, hogy soha nem fogom utolérni magam ezen a nyelven.

nem tudom olyan plasztikusan, komplexen, felszabadultan és magabiztosan kifejezni magam, mint magyarul.

azt meg kell említenem, hogy teljesen magamra vagyok utalva az angollal, sem általánosban, sem középiskolában nem tanultam angolt, csak németet.

a németet nem szeretem, és nem is tennék bele többenergiát, úgyis mindenhova az angolt kérik.

2023. máj. 11. 14:18
 8/9 anonim ***** válasza:

"igen, magyarul flottul megy, és pont ez a bajom az angollal, hogy soha nem fogom utolérni magam ezen a nyelven.


nem tudom olyan plasztikusan, komplexen, felszabadultan és magabiztosan kifejezni magam, mint magyarul"


Akkor határozottan az angol nyelvtudásod a szűk keresztmetszet, tehát egy felsőfokú nyelvtudás kiküszöbölné ezt a problémát és képes lennél magas szinten, változatosan kifejezni magadat valamint a szakmai szövegeket (melyek azért rendre túlmutatnak a középfokon) is tudnád értelmezni

2023. máj. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az elmúlt éveket az életemből annak szenteltem, hogy az angol nyelvészet/ brit történelem teljes mélységekbe totál beleástam magam, egyrészt mert szeretem másrészt mert érdekel. Amikor elkezdtem ezt az egészet voltak ( mai napig vannak és lesznek is) olyan szavak amiket még kiolvasni sem tudtam és a jelentése pedig nyilván teljes káosz volt. Sokszor emiatt beletekintettem a magyar nyelvbe ( nem érdekel, nem kutatom, nem ismerem csak az alapokat ) és olyan szavakat találtam, amiket szintén nem tudtam kiolvasni és a jelentésüket sem. Ahogy egyre jobban belemerültem már egyre kevesebb ismeretlen dolog volt. De csak gondolj igazán bele, de sem tudhatsz mindent a saját anyanyelvedről és annak számos szerteágazó területeiről ( és ha azt gondolod, hogy te márpedig tudsz mindent, akkor abban az esetben tudod a legkevesebbet, hiszen minél mélyebbre hatóan a tudás a valosagban annal kevesebbet tud az ember)- ebben a példában nem ismertem a nyelvészetet a magyar szempontból.


Történelem már egy picit másabb téma, viszont meglepődnél mennyire sok mindent nem tud az ember. Rengeteg magyar fogalom és kifejezés megvolt nekem magyarul amik nyilván segítették az angol megértést, mert ki lehetett következtetni, de ettől független ugyanúgy meg kellett őket tanulni.


Ez a téma, amit te elkezdtél boncolgatni valóban nagyon érdekes, mert sokan nem látják hogy az éremnek két oldala van. Amit te érzel és te élsz át teljesen valid.


Sokat segít a szilárd angol tudás és nyilván utána lehet a szak dolgokra koncentrálni, de egy ház sem csak a tetőből áll, kellenek hozza a falak meg az alapok stb. Egy nyelv teljes körű ismerete sokszor elképzelhető, hogy egy élet odaadó munkája és akkor is vannak sötét foltok. Hiszen egy nyelv magában foglal egy teljes kultúrát, történelmet.


Azt tanácsolom, hogy tegyél meg mindent, amit csak lehet a cél érdekében, azokkal az eszközökkel a kezedben, amikkel rendelkezel. Az Euroexamet ajánlom neked, nagyon szimpatikus nyelvvizsga es a vizsgaztatok is kedvesek. Szótárt használhatsz végig bár az időre koncentrálni kell mert elég sok a feladat es keves az idő. A szóbeli párban van de ezen ne aggódj, mert más is pont annyira izgul, mint te ( legtöbb esetben)

2023. máj. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!