Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvvizsgák le tudnak járni?

A nyelvvizsgák le tudnak járni?

Figyelt kérdés

Most itt konkrétan az euroexam illetve az ECL-re gondolok

Kerestem információt erről az oldalukon, de nem igazán találtam

Valakitől azt hallottam hogy ezek csak 3 évig érvényesek

Ez igaz?



2023. máj. 12. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Az Euroexam nem.
2023. máj. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi jogszabályok szerint a nyelvvizsgáknak nem jár le az érvényességük, nincs lejárati határidejük.
2023. máj. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a hulibulik nem járnak le. Egyes komoly nemzetközi nyelvvizsgáknál felmerül ez a kérdés (konkrétan például a TOEFL-nél, és némi félreértés van az IELTS-nél, amely nem mondja ki konkrétan, hogy lejár), de amúgy ott meg 2 évről van szó.
2023. máj. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb nyelvvizsga nem évül el, de vannak intézmények (pl. külföldi egyetemek) ahol megszabják, hogy legfeljebb mennyi ideje letett nyelvvizsgát fogadnak el. (Szerintem teljes joggal, mert egy nyelvet gyorsan el lehet felejteni.)
2023. máj. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írja, nem jár le, de elképzelhető olyan ösztöndíj, pályázat, külföldi egyetemre jelentkezés vagy egyéb élethelyzet, ahol meghatároznak érvényességi időt.

De főszabályként itthon a legtöbb élethelyzetben "örök érvényességű", még akkor is, ha már rég nem beszéled a nyelvet. Amivel egyébként én sem értek egyet, de itthon mindig is fontosabb volt a papír, mint a tényleges tudás.

2023. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

"Ahogy az utolsó írja, nem jár le"

De nem azt írja, hanem azt, hogy A LEGTÖBB nem jár le. Mert például a TOEFL az lejár, 2 év után nem lehet igazolni.


"Szerintem teljes joggal, mert egy nyelvet gyorsan el lehet felejteni"

Szerintem, aki normális C2-n bizonyítványt szerzett, az még, ha akarná, sem tudná elfelejteni mondjuk két-három év alatt.

2023. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!