Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módon érdemes felkészül...

Milyen módon érdemes felkészülni C1 angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Szeretnék nyelvvizsgázni angolból C1 szinten de nem tudom hogyan kéne rá tanulnom. Vegyek tankönyveket vagy csak csináljak feladatokat? Miből lenne érdemes tanulnom?

2023. máj. 13. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Érdemes kifejezetten arra a vizsgatípusra készülni, amit választottál, mert más-más jellegű feladatok lehetnek bennük. Keresd meg a korábbi feladatsorokat, ha van gyakorlókönyv hozzá, azt is vedd meg és csináld végig.
2023. máj. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Vegyek tankönyveket vagy csak csináljak feladatokat? Miből lenne érdemes tanulnom?"

Előbb el kell jutnod arra a szintre, csak aztán érdemes konkrétan vizsgafeladatokat gyakorolnod, másképp csak széjjelfrusztrál, hogy nem sikerülnek elég jól - és sokszor nem is igazán fogod érteni, hogy miért nem.

Tehát olyan szintű nyelvkönyvből tanulj, amilyen szinten most vagy, csinálj meg belőle mindent, amit csak lehet, hogy párhuzamosan fejlődjön az összes készséged, és amikor már egy C1 szintű tankönyvet is végigvettél, akkor állj rá annak a vizsgának a típusfeladataira, amelyik vizsgára jelentkezni akarsz.

2023. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én elsőnek eldöntöttem, hogy melyikre szeretnék menni. Megcsináltam az adott nyelvvizsgaközpont oldalán levő mintafeladatokat. Beszereztem attól a nyelvvizsgaközponttól egy mintafeladatos könyvet. Ott minden feladatot megoldottam. Emellett pedig megnézem milyen témakörök vannak fent a nyelvvizsgaközpont weboldalán, és azokat én egyenként kidolgoztam, az internet, különböző témakörös könyvek segítségével. Ez a kidolgozás azért is volt hasznos, mert amíg dolgoztam ki a témaköröket, kb. nagyrészét megjegyeztem. De azt is hozzá kell tennem, hogy én már kb. egy C1 szint körül voltam ekkor. Szóval ez amit feljebb leírtam, ez már tényleg csak a gyakorlás ahhoz, hogy az adott nyelvvizsgaközpont vizsgafeladataival komfortosabb legyek, és ne a vizsgán találkozzak olyasmivel először. Az első válaszolót valaki lepontozta, de ettől még amit ír, az tökéletes. Érdemes arra a vizsgatípusra készülni, ahova mész. De látom a kulcsszavaid közül az Euroexamet, szóval gondolom azzal szemezgetsz. Ha jól tudom, nekik is vannak mintafeladatos könyveik.
2023. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

"Én elsőnek eldöntöttem, hogy melyikre szeretnék menni... De azt is hozzá kell tennem, hogy én már kb. egy C1 szint körül voltam ekkor."

Vagyis nem "elsőnek" döntötted el, hanem azt csináltad, amit a 2. is írt: előbb elérted a szintet és aztán álltál rá az adott vizsga feladattípusaira.

2023. máj. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Csak a vizsgan akarsz atmenni, vagy valo C1 tudast is akarsz?

Mert nem mindegy.

2023. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Már vagyok szerintem C1 szinten csak össze kéne szedni a tudásomat és gyakorolni. Mindenkinek köszönöm a választ!
2023. máj. 13. 13:14
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csinálj meg pár online szintfelmérőt, és ha tényleg úgy tűnik, hogy már megvan a szint, akkor nézz utána, hogy melyik nyelvvizsgán milyen feladatok vannak és válaszd ki a legszimpatikusabbat, aztán szerezz mintafeladatsorokat és kezdj el célirányosan gyakorolni.
2023. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

Ha megvan a C1 szintű tudásod, akkor teljesen mindegy, nem kell készülni. Se a német, se az angol felsőfokúmra nem készültem, és így is meglettek.

Előttem jól írták: a tudásra is mész, vagy csak a papírra? Ha a tudás is megvan, akkor azért nem egy hű de lehetetlen feladat a felsőfokú nyelvvizsga. Ha még bizonytalan a tudásod, akkor lehet különbség a vizsgafeladatok között, valamelyik jobban begyakorolható.

2023. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

1. lépés: válaszd ki a számodra legszimpatikusabb nyelvvizsgaközpontot.


2. lépés: vegyél a nyelvvizsgához kapcsolódó könyveket, amiben a nyelvvizsga típusfeladatai vannak


3. lépés: gyakorold be a típusfeladatokat

2023. máj. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"vegyél a nyelvvizsgához kapcsolódó könyveket, amiben a nyelvvizsga típusfeladatai vannak"

Ezt a lépést próbáld kihagyni. Kész lehúzás. Inkább kérj kölcsön valakitől, vagy használd a netet.

2023. máj. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!