Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki ismer olyan összeállítá...

Valaki ismer olyan összeállítást amelyben az eredeti angol nyelvű Harry Potter szavai vannak összegyűjtve? Akár a legfontosabbak? Egy angol-magyar Harry Potter szótárra gondoltam.

Figyelt kérdés

2023. máj. 19. 20:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Előfordulhatnak félreforditások. Én csak egy kis segédletet kerestem, amely összefoglalná a leggyakrabban előfordulő szavakat a szövegben. Nyilván az 5-ös és a 7-es válaszoló linkjeit én is megtaláltam már korábban.
2023. máj. 20. 19:17
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem Harry Potter specifikus szavakat keresel, akkor sima szótárt használj, pl. glosbe.com

Ha valamit nem ismersz, oda szépen bepötyögöd.


A regények nem úgy működnek, mint az a suliban a szövegek, nincs szószedet.

2023. máj. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem fogsz listát találni a leggyakrabban előforduló szavakról. Pl. a spell biztos egy gyakori szó a könyvekben, de nem HP specifikus, így az olyan listákon nem fog szerepelni. Egyszerűen az angoltudásodon múlik, hogy érted-e. Ha nem, akkor használj bármilyen angol-magyar szótárt.
2023. máj. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az utolsó kettő válaszolónak is.
2023. máj. 23. 08:56
 15/17 anonim ***** válasza:
A linkelt szotarakban legtobbje csak nevek.
2023. máj. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket én is megtaláltam rögtön. Nyilván nem erre gondoltam.
2023. máj. 24. 09:27
 17/17 anonim ***** válasza:
67%

#16 De akkor mire??


A Potter-szótárral semmire sem mész nyelvtanulás szempontból, csak a rendes szótárakkal.

2023. máj. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!