Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szókincs kellene...

Milyen szókincs kellene ahhoz, hogy megértsek egy eredeti, angol nyelvű Stephen Hawking könyvet?

Figyelt kérdés

Jelenleg körülbelül 1000 szavas angol szókinccsel rendelkezem. Ezt onnan tudom, hogy feljegyzem a füzeteimbe a szavakat, amiket innen-onnan kiveszek, aztán folyamatosan tanulom.

Elkezdtem olvasni Stephen Hawking - Brief answers to the big questions című könyvét (innen is vettem ki szavakat), hogy gyakoroljam azt, hogyan kell az angol mondatokat összerakni, legyen előttem minta.


De azzal szembesültem, hogy sok angol szó van még a világon, amit még nem ismerek. Kb. mennyi szóra lenne szükség ahhoz, hogy megértsek egy ilyen könyvet?


2023. márc. 10. 06:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érted, teljesen szótár nélkül akarsz angol szakkönyveket olvasni, akkor szerintem olyan 8-10 ezer szavas általános szókincs, plusz az adott szakszókincs kell. Igényes szépirodalomhoz pedig legalább 20 ezer szavas szókincs kell.
2023. márc. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hűha.


De azt írta a Lextra könyv, hogy ahhoz hogy megértsem egy szöveg 90%-át, 2000 szavas szókincs kell. 95%-hoz 4000 szó.


De te meg 8-10 000, meg 20 000 szóról beszélsz.

Már nem is tűnik olyan nagy dolognak az a B2-es nyelvvizsga a maga 3500 szavas szókincsével...

2023. márc. 10. 07:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Jelenleg körülbelül 1000 szavas angol szókinccsel rendelkezem. Ezt onnan tudom, hogy feljegyzem a füzeteimbe a szavakat, amiket innen-onnan kiveszek"

Na jó, de meg is számolod? :)


"a Lextra könyv"

Az mi?


Mindegy, hogy milyen számot mondunk, az a lényeg, hogy minél több szót tudsz, annál jobban fogod érten, nyilván.

2023. márc. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3


Számozva vannak a szavak. Például az egyik füzetemben az "exceptional" a 10. szó.


Ez a Lextra:


[link]

2023. márc. 10. 08:35
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy könnyebb, hétköznapibb olvasmánnyal kéne kezdened a szókincsbővítést. Az exceptional biztos nincs benne még a 100 legfontosabb szóban sem, nem hogy a 10. lenne, ezért gondolom, hogy túl nagy fába vágtad a fejszédet.
2023. márc. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Van egy külön füzetem, amiből tanulom, és amibe írom a lextrás könyvből a szavakat.

És van egy másik füzetem, amibe azokat a szavakat írom, és tanulom, amiket innnen-onnan összeszedek.


Az exceptional-t egy YouTube videóban találtam. Ott láttam egy mondatban. Megnéztem a jelentést, aztán kiírtam megtanultam.

Igen, lehet, hogy túl nagy fába vágtam a fejszét, de sietnem kell a nyelvtanulással, nem vagyok már tini.

2023. márc. 10. 08:57
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
#2: Egy jobb egynyelvű angol szótár, amivel szépirodalmat biztonsággal lehet olvasni, legalább 100 ezer szót definiál. A benne levő szavak között persze vannak ritkák is, de ha belegondolsz, hogy ennyi sok olyan szó létezik, amelyet az angolok néha használnak is, akkor a 20 ezer szó mint szókincs már nem is tűnik olyan soknak. Azt garantálom, hogy 5 ezer szavas szókinccsel nem fogsz tudni igényes szöveget szótár nélkül elolvasni. Még szótárral is nagyon nehézkes feladat.
2023. márc. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"lehet, hogy túl nagy fába vágtam a fejszét, de sietnem kell a nyelvtanulással"

Nem biztos, hogy minél nagyobb az a fa, annál gyorsabb lesz a folyamat...

2023. márc. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem tudom hány szavas szókincsem van, a mindennapi életben jól elboldogultam,munkahelyen,boltban,orvosnál stb, bár nyelvvizsgán biztos hogy nem mentem volna át a nyelvtan miatt, de egy ujságcikk már kihívás volt,mert rengeteg olyan kifejezést és szót használtak, amivel nem találkoztam nap mint nap.Bele sem merek gondolni,hogy mennyit értenék meg egy szakszövegből, vagy egy sima regényből.
2023. márc. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"nyelvvizsgán biztos hogy nem mentem volna át a nyelvtan miatt"

Az csak egy részpontszám a sok között, úgyhogy simán át lehet menni a nyelvtan szinte teljes mellőzésével, ha az ember kommunikál. ;-)

2023. márc. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!