Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a felsőfokú...

Mennyire nehéz a felsőfokú nyelvvizsga angolból?

Figyelt kérdés

Akik már túl vannak rajta, elsősorban az ő véleményük érdekelne. Mennyit készültetek, milyen a vizsga, milyen feladatok vannak, stb.

Az jó úgy, ha bevállalom a felsőfokút, vagy előbb érdemesebb egy középfokút megpróbálni?


2008. dec. 29. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem előbb érdemes középfokkal próbálkozni. Én is azt hittem, hogy nekem már menne aztán a középfok se sikerült :O


Neten találsz feladatokat ( én középfokra néztem) ha az már hibátlanul és kisujjból megy akkor kis gyakorlás még és megpróbálhatod az emeltet.

2008. dec. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
A felsőfokúval az a gond, hogy gyakorlatilag bármilyen szöveget kaphatsz a fordításos, vagy levélírós résznél. Mondjuk kaphatsz valami orvosi szöveget, vagy tényleg bármit, amiről még magyarul sem lenne egyszerű írni, ha nem vagy járatos a témában.
2008. dec. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 2007 nyarán középfokúztam, 2008 januárjában mentem felsőfokra, akkor sajna nem sikerült, most novemberben pedig igen! És megkockáztatom, hogy most kevesebbet készültem, mint januárban, noha akkor jártam tanárhoz is - most tanár nélkül is ment. Én most vagyok 18 éves, szeretem a nyelvet, de nem voltam biztos benne, hogy sikerülni fog. Mégis ment :D

Amúgy középfokon meg 1. felsőfokon BME-nél voltam, 2. felsőfokon TársalKODÓn, az összes helyen nagyon rendesek voltak a vizsgáztatók, úgyhogy őket tudom ajánlani (mégha nem is sikerült a felső elsőre a BME-nél..)

2008. dec. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Igazából azért kérdeztem, mert egyetemista vagyok és a diplomához ugye kelleni fog, és mivel érettségi 5-ös lett angolból és szeretem is nagyon ezért egyértelmű, hogy ebből szeretnék nyelv vizsgázni, csak azt nem tudom még, hogy közép, vagy emelt szinttel próbálkozzam. Az a baj, hogy érettség óta (2007) nem foglalkoztam vele és érzem, hogy sokat felejtettem.. :(

2009. márc. 12. 20:51
 5/5 A kérdező kommentje:
..érettségit követően mondta angol tanárnőm, hogy menjek nyelvvizsgázni, de akkor sajnos elmaradt :S
2009. márc. 12. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!