Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a “legkönnyebb” típusú...

Melyik a “legkönnyebb” típusú középfokú német komplex nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Sajnos változnak az egyetemi felvételi pontszámítási szabályok, és hiába van 2 nyelvvizsgám (angol, olasz), az egyetem csak angol és német nyelvvizsgát fogad el, így kevesebb mint egy évem van egy középfokú német nyelvvizsgát összehozni. Régebben tanultam németet, nem teljesen új a nyelv, viszont nagyon gyér a szókincsem és a nyelvtan sem megy. Magántanárhoz fogok járni, viszont érdekelne, hogy melyik típusú nyelvizsgát ajánlanátok? Nem szükséges, hogy nemzetközileg elismert legyen, tényleg csak a plusz pontok miatt szükséges.

A válaszokat előre is köszönöm!


2023. máj. 31. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik, hogy legkönnyebb. Ki kellene töltenéd egy-két minta tesztet egy-egy típusból és láthatod mi megy. Van ahol van nyelvtan van ahol nincs, van ahol csak szövegértés és levél van, van ahol fordítás is, mert kétnyelvű. Van ahol párban vagytok egy szóbelin, van ahol csak egyedül vagy. Neked kellene először ezekről elgondolkodni, mi az ami megy mi az ami nem. Ha pl: a nyelvtan nem akkor hiába mondom neked, hogy a Telc könnyű, ha több nyelvtanos feladat is van. Az, hogy nemzetközi vagy sem, az csak egy szempont. Vagy kicsit bővebben írd le, mi az amiben eddig erős voltál a többi nyelv esetében (nem biztos, hogy a németben is abban leszel, de lehet az egy irány lenne). Mi ment jobban? Hallás? beszéd? Szövegértés stb. Lehet az eddigi nyelvvizsgáid ennyire nem differenciáltan különböznek, de a németnél nagy különbségek vannak.
2023. máj. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
origó, az egy hulladék, de a pontjaidhoz pont jó lesz, a kérdések felére magyarul kell választ adni, és a feladatok nyelvi szintje is messze alatta van az európai keretrendszerben előírtaknak. magyarországon középfokú nyelvvizsgának becézik, de valójában csak egy vicc.
2023. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én iTolc-ot ajánlom, csináltam origot is de az kevésbé jött be. Az eredményt 8 nap alatt megkapod, internetes nyelvvizsga.
2023. jún. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!