Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy szláv nyelv vagy a német...

Egy szláv nyelv vagy a német a nehezebb?

Figyelt kérdés

Tetszik a szerb(/horvát) nyelv, illetve a német is.

Angol után melyiket érdemesebb tanulni? Melyik a könnyebb szerintetek (nyelvtanilag stb.)?



2023. jún. 7. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
A német könnyebb.
2023. jún. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Általánosságba véve a németet mondják könnyebbnek és nem véletlenül, rengetegen beszélik és emiatt elég könnyű forrást találni hozzá, valamint sok mindenben hasonlít az angolhoz lévén, hogy azonos nyelvcsalád. Ennek ellenére nekem például sokkal könnyebben ment az orosz, mint a német.


Tapasztalataim szerint a német az angolhoz hasonlóan olyan nyelv, amin elég könnyű megszólalni már nagyon alacsony szinten is, viszont az, hogy felsőfokú szinten beszéj már több munkát igényel. Ezzel szemben a szláv nyelvek főleg az elején nehezek, elég sok mindenen át kell rágd magad, hogy egyáltalán meg tudj szólalni, viszont ha ezek az alapok megvannak onnan már könnyebb magasabb szintekre eljutni. Nyilván a szláv nyelvek között is vannak különbségek, például a lengyel jóval nehezebb, mint pl az orosz, és a horvát/szerb inkább a nehezebbek között van.


Szerintem az a legjobb ha mind a kettő nyelvbe belenézel, aztán meglátod melyik tetszik inkább és azt folytatod.:))

2023. jún. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mind a kettőbe belenéztem már, a szívem a szláv (szerb/horvát) fele húz, az eszem pedig a német felé.. mind a két nyelv tetszik (a szerb/horvát kicsit jobban) viszont úgy olvastam, hogy a német jóval hasznosabb. Ez valóban így van, nincs értelme/nem lehet hasznosítani itthon a szerb/horvát nyelvtudást?

2023. jún. 7. 23:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Több mindentől függ, hogy egy nyelvet mennyire tudsz hasznosítani. Ügyfélszolgálatos munkát pl. szinte bármelyik EU-s nyelvvel lehet találni, amúgy meg területfüggő. Az biztos, hogy idehaza a német a leghasznosabb az angol után, de egy szomszédos EU-s ország nyelve szintén nem rossz választás. Rákereshetsz a horvátra álláskereső portálokon, egész változatos munkakörökben keresik vagy számít előnynek. Meg arra is gondolj, hogy hiába keresettebb a német, előbb meg is kell tanulnod, később meg használni a munkád során, ami nehezebben fog menni, ha nem szereted magát a nyelvet.
2023. jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ZorPrime válasza:
100%
#2: a német és angol nyelv tanulhatósága (mindkettőt tanultam, főleg a németet) szerintem meg úgy viszonyul egymáshoz, hogy a német pont az alsóbb szinteken nehéz (az, hogy HELYESEN fejezd ki magad - névelőket beseggelni, starke/schwache Verben, KATI-szórend, fordított szórend készségszintű használata, usw.), viszont ha jó az alapozás, nagyon szépen fel lehet gurigázni felsőfokig. Az angol meglátásom szerint ennek az inverze: az elején nem olyan vészes, az igazán magas szint viszont elég hardcore.
2023. jún. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!