Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz nehezebb mint a német?

Az olasz nehezebb mint a német?

Figyelt kérdés

NEM A HASZNOSSÁG ÉRDEKEL!!!

Hanem hogy melyiket könnyebb elsajátítani

Személyes történeteket , vagy bármilyen vélemény érdekelne



2022. okt. 14. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem nehezebb. A kiejtése fix könnyebb
2022. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehezebb, inkább könnyebb. E kettőn kívül angol és spanyol nyelvvizsgám van, de nem éreztem jelentős különbséget a megszerzésük során. Talán a német kicsit nehezebb a többinél.
2022. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasonló nehézségűek, így igazából az egyén hozzáállásán múlik, melyik neki a könnyebb: az, amelyik jobban érdekli, amelyik szimpatikusabb neki.
2022. okt. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Gimiben németet és olaszt tanultam. Az olasz lényegesen könnyebb.
2022. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem mindegy,milyen szinten akarsz tudni.Én olasz-magyar kéttannyelvū gimibe jártam,ahol német volt a második nyelvem.Nos,magas szintre,felsōfokra eljutni egyik nyelvbōl se könnyebb vagy nehezebb a másiknál,de egy középfokú nyelvvizsgáig lehet,hogy az olasz egyszerūbb.Felsōfokon viszont a nyelvtan megnehezíti az ember dolgát,és ha igényesen akarod kifejezni magadat,akkor bizony az olasz nem egyszerūbb,mint a német.Mondom ezt úgy,hogy azóta németbōl is felsōfokon vagyok.

Egyébként kicsit olyan a szitu,mint az angollal,egy bizonyos szintig az angol könnyūnek tūnik,aztán egy idō után bekeményít,na az olasznál hasonlóképpen van.

2022. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!