Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az igaz, hogyha először...

Az igaz, hogyha először angolul tanulsz meg, akkor utána a német nehezebb lesz, ha viszont először németül, akkor utána az angol könnyebb? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

2022. dec. 9. 18:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Az angol nyelv az ógermán nyelvből alakult ki anno, gondolom ezért.
2022. dec. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Nincs annyi hasonlóság, mint amennyi mérhető könnyebbséget jelentene.
2022. dec. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem.
2022. dec. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Igaz!

Az angol középszintig sokkal egyszerübb nyelvtanilag, ha ezzel kezdesz, utána a sokkal bonyolultabb és merevebb német nyelvtan kínszenvedés.

Ha elöször veszed a szigorúbb németet, utána az angol majdnem magától megy.

De ez természetesen csak alap-középfokig igaz, az angol ez után kezd bonyolódni.

2022. dec. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%
Baromság. Attól nem lesz nehezebb a német, hogy előtte tanulsz angolul. Mert ez azt jelentené, hogy ha egyből németül kezdesz magyarként tanulni, akkor könnyebben fog menni, mintha előtte tanultál volna angolul, ami a németnek egy rokonnyelve, tehát mindenképp lennének benne ismerős dolgok. Ez szerintem elég nagy ellentmondás.
2022. dec. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

Ezzel a marhasággal igazolták sokáig, miért kell mindenkinek latint tanulnia: mert ugye ha már azzal sz*ptál eleget, akkor minden könnyűnek tűnik.


Egy francokat. Eleve azt feltételezi, hogy egy nyelv nehézsége csupán a nyelvtanban áll, nem pl. a kiejtésben, intonációban, szókincsben, helyesírásban stb.

2022. dec. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

"Ha elöször veszed a szigorúbb németet, utána az angol majdnem magától megy."

Kivéve, ha addigra már túl öreg leszel ahhoz, hogy az angol furcsa kiejtése ne rémítsen meg a pösze hangokkal meg ilyesmikkel, meg eleve azzal, hogy - a némettel ellentétben - főleg az elején a kiejtés kb. köszönő viszonyban sincs a helyesírással.

2022. dec. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%

7-es: nekem 50 fölött még sikerült a német után megtanulni angolul.

Azt meg nem tudom, milyen pösze hangokra gondolsz, szerintem nem tudod a pösze szó jelentését.

A kiejtés-írást meg egyszerüen meg kell tanulni.

2022. dec. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

think, that, stb.

Persze úgy is ki lehet ejteni, hogy szink, és meg is értik (még akkor is, ha ott van ugye a sink szó is, ami teljesen mást jelent), de azért nem mindenki elég laza hozzá bizonyos életkor felett, hogy ezeken elég jól túltegye magát.

2022. dec. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Hát ezt nem nevezném pösze hangoknak, az más kategória.

Másrészt ezeket meg lehet tanulni teljesen normálisan kiejteni, ha az "s"-t akarod pöszén ejteni, az nem lesz jobb, mintha nem is próbálkoznál semmivel. Ezen nem túltenni kell magad, hanem megtanulni a helyes kiejtést.

Meg ahogy írtam, ez nem életkor, hanem akarat, munka, szorgalom kérdése.

2022. dec. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!